Architektura MuratorProjektyMarket w Rotterdamie

Market w Rotterdamie

Targ spożywczy, restauracje, 246 mieszkań i parking na 1 100 miejsc, a wszystko to w jednym budynku. Na pomysł stworzenia superhali wpadli architekci z biura MVRDV

fotka z /zdjecia/markethall2.JPG

Hala położona w przedwojennym kwartale Laurens jest częścią nowego centrum Rotterdamu. W pełni zintegrowany obiekt o zwiększonej możliwości wykorzystania różnych funkcji pomieści na 5 500 m2 targ spożywczy, 6 700 m2 zajmą usługi, na 40 000 m2 rozlokowano 246 mieszkań, a pod ziemią 3 poziomowy parking. Wszystkie pomieszczenia, które wymagają naturalnego światła znajdą się na zewnątrz, zaś kuchnie i jadalnie umieszczono od strony hali targowej. W ciągu dnia będzie służyć jako powierzchnia komercyjna, zaś po zamknięciu przeobrazi się w miejski salon. Hala od środka zostanie pokryta diodami LCD zapewniając stale zmieniający się obraz we wnętrzu, a przeszklenia pozwolą na maksymalną przejrzystość w jej strukturę. Projekt o wartości 120 milionów euro, realizowany jest przez firmę deweloperską Provast Nederland. Obiekt zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.


Informacje: www.mvrdv.nl

Concordia Design we Wrocławiu: dlaczego realizacja MVRDV budzi kontrowersje Concordia Design we Wrocławiu została oficjalnie otwarta. Budynek budzi jednak w mieście wiele emocji. Część aktywistów wciąż przekonuje, że zgodnie z wcześniejszymi obietnicami magistratu obiekt powinien być przeznaczony na cele społeczne, część krytykuje projekt holenderskiej pracowni MVRDV za odtwórczość i nieuszanowanie kontekstu. Zanim przekonacie się na własne oczy, jak jest naprawdę, zobaczcie zdjęcia i film Juliusza Sokołowskiego.
Concordia Design – wrocławska realizacja MVRDV [NOWE WIZUALIZACJE] Firma Pro Design zaprezentowała kolejne wizualizacje wrocławskiego projektu pracowni MVRDV. W rozbudowanej kamienicy na Wyspie Słodowej powstanie m.in. przestrzeń coworkingową i konferencyjna, a także inkubator dla młodych firm z sektora ICT. Concordia Hub – wiemy, jak będzie wyglądać wrocławska realizacja MVRDV!
MVRD projektują we Wrocławiu! O tej inwestycji mówiło się od dawna. Dziś znamy wreszcie jej głównych autorów. Rozbudowę historycznej kamienicy na Wyspie Słodowej we Wrocławiu zaprojektuje holenderska pracownia MVRDV we współpracy z Q2 Studio.
Centrum biurowe Fabryczna Na terenie Nowego Centrum Łodzi do 2020 roku stanąć ma zespół biurowo-usługowy projektu MVRDV.
Biblioteka w Tiencinie Bibliotekę zlokalizowano na granicy miejskiego parku, w zespole pięciu budynków o funkcji kulturalnej zaprojektowanych przez takie pracownie jak Bernard Tschumi Architects i GMP. Geometria pięciokondygnacyjnego gmachu zmienia się od typowej, prostokreślnej bryły, do krzywoliniowej sali głównego atrium, której ściany są wielopiętrowymi regałami na książki, wyposażonymi w drabiny i chodniki umożliwiające użytkownikom dostęp na poszczególne poziomy. Górną obudowę atrium stanowią stropy zbudowane z belek stalowych podwieszonych do przestrzennych, stalowych kratownic – pisze Maciej Lewandowski.
Fabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce Nowy kompleks biurowców powstanie w pobliżu stacji Łódź Fabryczna. Czterokondygnacyjny budynek stworzy otwarte podwórze, na którym stanie 13-piętrowy wieżowiec.