Architektura MuratorProjektyModelowe osiedle Nowe Jeziorki w Warszawie

Modelowe osiedle Nowe Jeziorki w Warszawie

W konkursie na projekt osiedla Nowe Jeziorki zwyciężyły pracownie 22architekci i AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

jeziorki
Projekt pracowni Andrzeja Chołdzyńskiego charakteryzuje się znacznym udziałem terenów zielonych w ogólnej przestrzeni osiedla

Konkurs na projekt osiedla na Nowych Jeziorkach w Warszawie to kolejne tego typu przedsięwzięcie zorganizowane przez Fundusz BGK Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus. Przed uczestnikami postawiono zadanie opracowania masterplanu dla 15-hektarowej działki położonej przy ul. Karczunkowskiej, na pograniczu Warszawy i Lesznowoli. W koncepcji należało przedstawić zespół budynków na ponad 3 tys. mieszkań, z uwzględnieniem potrzeb ludzi młodych, rodzin z dziećmi i osób starszych. Należało ponadto przewidzieć takie funkcje jak żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, przychodnia lekarska czy miejsca lokalnej aktywności.

Jury pod przewodnictwem Stanisława Niemczyka pierwsze miejsce przyznało ex aequo pracowniom 22Architekci i AMC – Andrzej M. Chołdzyński. Projekt pracowni 22Architekci doceniono ze względu na czytelną kompozycję urbanistyczną. W koncepcji umiejętnie pogodzono wymogi kształtowania przestrzeni o charakterze dzielnicy mieszkaniowej z potrzebami środowiska przyrodniczego. Zaplanowanie placu miejskiego wraz z parkiem centralnym może przyczynić się do społecznej integracji przyszłego osiedla. Z kolei projekt zaproponowany przez pracownię AMC – Andrzej M. Chołdzyński nawiązuje do koncepcji miasta ogrodu, charakteryzując się znacznym udziałem terenów zielonych – skwerów i parków – w ogólnej przestrzeni osiedla – uzasadniali sędziowie. Wyłonione w konkursie projekty mają stanowić wytyczne do przyszłego planu zagospodarowania całego obszaru.

Tagi:
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.
Polski pojazd elektryczny: zaprojektuj nowe nadwozie dla Triggo. Konkurs na projekt polskiego pojazdu elektrycznego Firma Triggo ogłasza konkurs na projekt nadwozia nowego polskiego pojazdu elektrycznego. Organizatorzy czekają między innymi na koncepcje Triggo w wersjach cabrio, cargo bądź kombi.
Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie Znamy zwycięzców konkursu Antalis Interior Design Award. Wśród laureatów z całej Europy znalazły się dwie pracownie z Polski.
Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.