Architektura MuratorProjektyModelowe osiedle Nowe Jeziorki w Warszawie

Modelowe osiedle Nowe Jeziorki w Warszawie

W konkursie na projekt osiedla Nowe Jeziorki zwyciężyły pracownie 22architekci i AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

jeziorki
Projekt pracowni Andrzeja Chołdzyńskiego charakteryzuje się znacznym udziałem terenów zielonych w ogólnej przestrzeni osiedla

Konkurs na projekt osiedla na Nowych Jeziorkach w Warszawie to kolejne tego typu przedsięwzięcie zorganizowane przez Fundusz BGK Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus. Przed uczestnikami postawiono zadanie opracowania masterplanu dla 15-hektarowej działki położonej przy ul. Karczunkowskiej, na pograniczu Warszawy i Lesznowoli. W koncepcji należało przedstawić zespół budynków na ponad 3 tys. mieszkań, z uwzględnieniem potrzeb ludzi młodych, rodzin z dziećmi i osób starszych. Należało ponadto przewidzieć takie funkcje jak żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, przychodnia lekarska czy miejsca lokalnej aktywności.

Jury pod przewodnictwem Stanisława Niemczyka pierwsze miejsce przyznało ex aequo pracowniom 22Architekci i AMC – Andrzej M. Chołdzyński. Projekt pracowni 22Architekci doceniono ze względu na czytelną kompozycję urbanistyczną. W koncepcji umiejętnie pogodzono wymogi kształtowania przestrzeni o charakterze dzielnicy mieszkaniowej z potrzebami środowiska przyrodniczego. Zaplanowanie placu miejskiego wraz z parkiem centralnym może przyczynić się do społecznej integracji przyszłego osiedla. Z kolei projekt zaproponowany przez pracownię AMC – Andrzej M. Chołdzyński nawiązuje do koncepcji miasta ogrodu, charakteryzując się znacznym udziałem terenów zielonych – skwerów i parków – w ogólnej przestrzeni osiedla – uzasadniali sędziowie. Wyłonione w konkursie projekty mają stanowić wytyczne do przyszłego planu zagospodarowania całego obszaru.

Tagi:
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.