Architektura MuratorProjektyNowoczesny akademik w dawnej drukarni

Nowoczesny akademik w dawnej drukarni

W zlokalizowanej w centrum Łodzi dawnej drukarni powstaje nowoczesny akademik. Projekt przebudowy i dostosowania modernistycznego budynku do nowych funkcji powstał w pracowni Grupa 5 Architekci.

Nowoczesny akademik w dawnej drukarni
Źródło: materiały prasowe

Nowy akademik powstaje u zbiegu ulic POW i Rewolucji 1905 roku na terenie łódzkiego Śródmieścia. Mieścić się będzie w przebudowanym obiekcie z lat 60. XX wieku. W założeniach autorów budynek ma być połączeniem nowoczesnej architektury i przemysłowej tożsamości miasta. Dlatego zdecydowano o zachowaniu oryginalnych cech istniejącego obiektu.

Modernistyczny charakter budynku został uwypuklony poprzez zachowanie masywnej konstrukcji nośnej oraz prefabrykowanych elementów elewacji. Obiekt oferować będzie blisko 500 pokoi jedno i dwuosobowych, wspólne przestrzenie do nauki oraz lokale usługowe na poziomie parteru i piwnicy. Wnętrza o industrialnej, prostej stylistyce na pewno wpisywać się będą w charakter samego obiektu. Całości założenia dopełnia wewnętrzny dziedziniec zorganizowany na płycie garażu, domknięty charakterystyczną łódzką zabudową - mówi Michał Leszczyński z pracowni Grupa 5 Architekci.

Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 26300 m2. Na piętrach 2-6 zaprojektowano jednostki mieszkalne o różnej wielkości. Wszystkie wyposażone we własną łazienkę i aneks kuchenny. Na każdej kondygnacji przewidziano przestrzenie wspólne dla mieszkańców: kuchnie, sale rekreacji, sale do pracy cichej i tarasy. Na parterze i w piwnicy znajdą się lokale usługowe, m.in. restauracje, kawiarnie, klub i sala fitness.

Przewidywany termin oddania do użytku to jesień 2017 roku.

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – spotkanie z biurem Grupa 5 Architekci Stołeczny oddział SARP zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu prezentującego warszawskie pracownie architektoniczne. Gośćmi wieczoru będą projektanci ze studia Grupa 5 Architekci.
Postępu Apartments w Warszawie Zespół czterech budynków pod nazwą Postępu Apartments planuje w Warszawie firma Golub GetHouse. Na projekt kompleksu ogłosiła konkurs, w którym zwyciężyła pracownia Grupa 5 Architekci.
Dobiega końca realizacja zespołu biurowo-usługowego Monopolis w Łodzi [ZDJĘCIA] Prace nad rewitalizacją zabytkowego kompleksu dawnego Monopolu Wódczanego pomału dobiegają końca. Projekt adaptacji historycznego zespołu do nowych funkcji przygotowała Grupa 5 Architekci we współpracy z łódzkim studiem Jerzego Lutomskiego.
Osiedle Zielone Bemowo projektu pracowni Grupa 5 Architekci Trwa realizacja nowego osiedla na warszawskim Bemowie według projektu pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach założenia powstanie docelowo siedem budynków z 320 mieszkaniami.
Wieżowiec w miejscu Kolmeksu Pracownia Grupa 5 Architekci projektuje ponad 100-metrowy wieżowiec na warszawskiej Woli. Budynek planowany jest na działce po biurowcu Kolmex, vis-à-vis Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zespół biurowy Monopolis Zabytkowy kompleks dawnego Monopolu Wódczanego zostanie zaadaptowany na funkcje biurowe. Projekt przygotowała Grupa 5 Architekci we współpracy z łódzkim studiem Jerzego Lutomskiego.