Architektura MuratorProjektyOgrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyska dawną świetność. Obiekt zostanie zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Niewielki pałac fundacji Heimannów przy ul. Gdańskiej został wybudowany w 1884 roku według projektu Alberta Graua, przez ostatnie lata pozostawał jednak niewykorzystany i niszczał. Teraz zostanie zaadaptowany na apartamentowiec w ramach inwestycji, która zakłada też realizację obok nowego zespołu mieszkalnego. Kompleks będzie się składał z dwóch budynków: sześcio- i pięciokondygnacyjnego. Zaoferuje w sumie 57 lokali – o powierzchni od 35 do 137 m2 (8 znajdzie się w pałacyku, 49 w nowej części). Wokół budynków powstanie też 200-metrowy park dla mieszkańców. Powierzchnia użytkowa nowych budynków wyniesie ok. 3353 m2, pałacyku – 780 m2. Inwestorem zespołu jest firma Echo Investment. Zakończenie realizacji przewidywane jest na 2020 rok.

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.
Biurowiec Green2Day we Wrocławiu Biurowiec zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektową zdobył pierwsze miejsce w ubiegłorocznym konkursie Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Budynek w centrum Wrocławia to ekologiczna, energooszczędna i przyjazna użytkownikom inwestycja, w której dużą rolę odgrywają atrakcyjnie rozplanowane przeszklenia, tworzone z wykorzystaniem systemów aluminiowych polskiej marki.
Biurowiec Nowy Targ we Wrocławiu Przy niedawno odnowionym placu stanął budynek, który porządkuje przestrzeń w historycznym centrum miasta. Zarówno plac, jak i biurowiec powtarzają geometryczny motyw kraty. O nowym projekcie pracowni Zbigniewa Maćkowa piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Młyn Maria – Maćków Pracownia Projektowa rewitalizuje zabytkowy zespół w centrum Wrocławia Zabytkowy zespół Młyna Maria we Wrocławiu czeka rewitalizacja. W miejscu dawnych silosów i magazynów architekci zaprojektowali w pełni wykończone apartamenty.
Zespół mieszkaniowy Angel River we Wrocławiu Zakończyła się budowa zespołu mieszkaniowego Angel River nad Oławą według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa. Kompleks charakteryzuje 55-metrowa wieża z widokiem m.in. na Ostrów Tumski, most Grunwaldzki i Halę Stulecia.
Nowa Łasztownia w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie obszaru Łasztowni w Szczecinie zwyciężyła Maćków Pracownia Projektowa.