Architektura MuratorProjektyOsiedle Loft Rzeszów na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Osiedle Loft Rzeszów na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w gminie Krasne powstanie nowa podmiej-ska dzielnica. Za projekt założenia odpowiadają MWM Architekci.

Osiedle Loft Rzeszów
Architekci planują zachowanie większości istniejących drzew, które tworzyć będą część wewnętrznego parku osiedlowego

Działkę wraz z dawnymi zabudowaniami uniwersyteckimi spółka Nowy Horyzont Development kupiła w ubiegłym roku. Według jej planów powstanie tu zupełnie nowe osiedle, przeznaczone docelowo dla kilkunastu tysięcy mieszkańców. W pierwszym etapie zrealizowane zostaną trzy obiekty: jeden nowo projektowany i dwa będące adaptacją budynków pouczelnianych. W sumie zaoferują 96 mieszkań o powierzchni od 28 do 88 m2. Elewacje budynków ozdobić mają murale, wykonane na podstawie prac z cyklu „Cyrk” Janusza Jędrzejczyka, jednego z absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przeniesieniem grafik na fasady zajmie się twórca graffiti Michał Czerko. Murale pojawią się też na klatkach schodowych poszczególnych obiektów. Za ich projekty odpowiedzialni są m.in. Kamila Bednarska, Damian Idzikowski i Jakub Zdejszy.

Rozpoczęcie realizacji: 2019

Tagi:
Z wizją w przyszłość: Bulwary Park w Rzeszowie [FILM] Ukończone niedawno dwa 18-kondygnacyjne wieżowce zespołu Bulwary Park należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Zespół Bulwary Park w Rzeszowie – najwyższa mieszkaniówka na Podkarpaciu Na zlecenie firmy APK Developer biuro Blok Architekci opracowało projekt zespołu mieszkaniowego przy rzeszowskich bulwarach. Ukończone właśnie 18-kondygnacyjne wieżowce należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmienił się Rzeszów W ramach jubileuszu 25-lecia zaplanowaliśmy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza: przełomowe obiekty użyteczności publicznej, przyjazne wszystkim użytkownikom miejskie place, bulwary, parki i skwery. Wybitne realizacje, które w znaczący sposób wpływają na życie lokalnych społeczności.
Rzeszów – miasto przyszłości Rzeszów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości 2019/2020” opublikowanego ostatnio przez opiniotwórczy fDi Magazine. Autorzy brali pod uwagę różne czynniki, w tym główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów oraz realizowane projekty miejskie.
Osiedle Loft Rzeszów – nowy projekt MWM Architekci Na terenie dawnego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w gminie Krasne powstanie wkrótce nowa podmiejska dzielnica dla kilkunastu tysięcy mieszkańców. Za projekt założenia nawiązującego do artystycznych tradycji miejsca odpowiada lokalna pracownia MWM Architekci.
Rzeszowski sposób na przestrzeń Po raz szósty Rzeszów zaprasza na Festiwal Przestrzeni Miejskiej. Tegoroczną atrakcją będzie WARSZTATLON - krótkie i intensywne warsztaty dla mieszkańców, którzy mają podsunąć rzeszowskim władzom pomysły jak poprawić funkcjonowanie przestrzeni miejskiej.