Architektura MuratorProjektyOsiedle Loft Rzeszów na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Osiedle Loft Rzeszów na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w gminie Krasne powstanie nowa podmiej-ska dzielnica. Za projekt założenia odpowiadają MWM Architekci.

Osiedle Loft Rzeszów
Architekci planują zachowanie większości istniejących drzew, które tworzyć będą część wewnętrznego parku osiedlowego

Działkę wraz z dawnymi zabudowaniami uniwersyteckimi spółka Nowy Horyzont Development kupiła w ubiegłym roku. Według jej planów powstanie tu zupełnie nowe osiedle, przeznaczone docelowo dla kilkunastu tysięcy mieszkańców. W pierwszym etapie zrealizowane zostaną trzy obiekty: jeden nowo projektowany i dwa będące adaptacją budynków pouczelnianych. W sumie zaoferują 96 mieszkań o powierzchni od 28 do 88 m2. Elewacje budynków ozdobić mają murale, wykonane na podstawie prac z cyklu „Cyrk” Janusza Jędrzejczyka, jednego z absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przeniesieniem grafik na fasady zajmie się twórca graffiti Michał Czerko. Murale pojawią się też na klatkach schodowych poszczególnych obiektów. Za ich projekty odpowiedzialni są m.in. Kamila Bednarska, Damian Idzikowski i Jakub Zdejszy.

Rozpoczęcie realizacji: 2019

Tagi:
Janusz Sepioł architektem miejskim Rzeszowa Rzeszów doczekał się w końcu architekta miasta. Funkcje tę od początku listopada pełni Janusz Sepioł, architekt, historyk sztuki, urbanista, były marszałek Małopolski. Misją naczelnego architekta w takim mieście jak Rzeszów nie jest ani generowanie jeszcze większego rozwoju, ani koncentracja na zabiegach rewitalizacyjnych, ale zadbanie o lepszą jakość przestrzeni – mówi „A-m”.
Zespół Resovia Residence w Rzeszowie: miejski kwartał na miarę XXI wieku? Przy stadionie miejskim w Rzeszowie pracownia MWM Architekci zaprojektowała zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej Resovia Residence z dominantą o wysokości 100 metrów. Realizacja inwestycji wymaga jednak zmiany planu miejscowego.
Z wizją w przyszłość: Bulwary Park w Rzeszowie [FILM] Ukończone niedawno dwa 18-kondygnacyjne wieżowce zespołu Bulwary Park należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Zespół Bulwary Park w Rzeszowie – najwyższa mieszkaniówka na Podkarpaciu Na zlecenie firmy APK Developer biuro Blok Architekci opracowało projekt zespołu mieszkaniowego przy rzeszowskich bulwarach. Ukończone właśnie 18-kondygnacyjne wieżowce należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmienił się Rzeszów W ramach jubileuszu 25-lecia zaplanowaliśmy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza: przełomowe obiekty użyteczności publicznej, przyjazne wszystkim użytkownikom miejskie place, bulwary, parki i skwery. Wybitne realizacje, które w znaczący sposób wpływają na życie lokalnych społeczności.
Rzeszów – miasto przyszłości Rzeszów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości 2019/2020” opublikowanego ostatnio przez opiniotwórczy fDi Magazine. Autorzy brali pod uwagę różne czynniki, w tym główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów oraz realizowane projekty miejskie.