Architektura MuratorProjektyOsiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku

Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku

Powstaje kolejny etap osiedla Nadmotławie Apartments w Gdańsku. Projekt całego założenia opracowało lokalne biuro SIM Architekci.

Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku, proj. SIM Architekci

Osiedle Nadmotławie Apartments powstaje przy ul. Sienna Grobla na nabrzeżu tzw. Polskiego Haka, czyli ujścia rzeki Motławy do Martwej Wisły. Za projekt założenia odpowiada pracownia SIM Architekci, a inwestorem jest grupa ROBYG. Zespół, którego budowa rozpoczęła się w 2018 roku, charakteryzują ceglane elewacje i stalowe detale, nawiązujące do postoczniowego dziedzictwa pobliskich terenów.

Na działce o powierzchni 4,6 ha zrealizowano dotychczas jeden z planowanych dziewięciu budynków. W kolejnym etapie, wprowadzonym właśnie do sprzedaży, powstanie obiekt usytuowany bezpośrednio nad wodą. Znajdzie się w nim 158 apartamentów o metrażu od 27 do 131 m². Do każdego przynależeć będą tarasy lub balkony o powierzchni do 46 m². Do dyspozycji mieszkańców przewidziano też taras widokowy, strefę fitness oraz kids play, a także patio o powierzchni ok. 2,7 tys. m². Zakończenie budowy całego osiedla Nadmotławie Apartments w Gdańsku przewidziano na 2023 rok.

Na terenie Polskiego Haka wkrótce ma rozpocząć się budowa reprezentacyjnego bulwaru nadwodnego. W planach władz miasta jest też tunel drogowo-tramwajowy pod Motławą, który usprawni komunikację, a nad nim ogólnodostępna strefa rekreacyjna.

Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku, proj. SIM Architekci
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku, proj. SIM Architekci
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę W miejscu dawnej piekarni na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku powstanie nowoczesny apartamentowiec według projektu sopockiej pracowni Roark Studio. Przy realizacji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.

Nowy wieżowiec w Gdyni: Grupa 5 Architekci wygrywa międzynarodowy konkurs Nowy wieżowiec w Gdyni będzie tylko o 20 metrów niższy od Sea Towers. W konkursie na projekt obiektu zwyciężyła Grupa 5 Architekci, pokonując m.in. holenderskie biuro MVRDV i brytyjskie studio RMJM. Prezentujemy wszystkie konkursowe prace.
Stocznia Cesarska: nowe wizualizacje Znamy coraz więcej szczegółów na temat masterplanu biura Henning Larsen dla Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Architekci pragną stworzyć nową, zróżnicowaną dzielnicę miasta, która za pomocą zwartej zabudowy wyeksponuje zabytkowe budynki.
Tagi:
Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski W nowym budynku realizowanym w ramach inwestycji DOKI Living powstaną 292 mieszkania. Obiekt składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi.
Muzeum II Wojny zbuduje na Westerplatte apartamenty Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło przetarg na Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego. W budynku mają się znaleźć także apartamenty na wynajem.
Gdańska Rada Architektury rozpoczęła działalność! 25 czerwca zainaugurowała działalność Gdańska Rada Architektury. W skład tego 18-osobowego gremium wchodzą m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Maćków, Bolesław Stelmach, Jacek Droszcz i Monika Arczyńska. Zadaniem rady jest dbanie o wysoką jakość rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych na terenie miasta.
Zespół biurowy Wave w Gdańsku projektu medusa group [NOWE ZDJĘCIA] Prezentujemy Wave projektu medusa group. Po odwołujących się do industrialnej przeszłości realizacjach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Gdańsk. Tym razem architekci zaprojektowali budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych składów kontenerowych.
Piotr Lorens architektem miasta Gdańska Władze Gdańska rozstrzygnęły konkurs na stanowisko architekta miasta. Funkcję tę już od kwietnia będzie pełnił Piotr Lorens, kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Gdańsk szuka architekta Władze Gdańska ogłosiły konkurs na stanowisko architekta miasta: po raz pierwszy od 1989 roku. Zakres jego obowiązków i kompetencji magistrat wzorował na modelu łódzkim i wrocławskim. Ważne jest nadanie decyzyjnej roli architektowi miasta, aby miał wpływ na kreowanie wizerunku, charakteru oraz skali miasta – mówi „A-m” Zbigniew Reszka.