Architektura MuratorProjektyPasywne przedszkole w Podkowie Leśnej

Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej

W podwarszawskiej Podkowie powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym według projektu polskiego oddziału duńskiego biura Bjerg Arkitektur

Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej
Jak przystało na obiekt ekologiczny, przestrzennym i symbolicznym centrum nowego przedszkola będzie zlokalizowane na dziedzińcu drzewo, w którego zasadzeniu mają wziąć udział mieszkańcy.

W połowie ubiegłego roku władze Podkowy Leśnej rozstrzygnęły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowego publicznego przedszkola przy ul. Miejskiej, w samym centrum miasta. Dotychczasowy obiekt jest bowiem dość energochłonny i nie odpowiada współczesnym wymaganiom stawianym placówkom edukacyjnym. Według założeń nowy budynek pomieści setkę dzieci w wieku przedszkolnym oraz piętnaścioro w wieku żłobkowym, będzie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pasywny. Przedszkole zaprojektowane zostało w prefabrykowanej konstrukcji stalowej. Po przetransportowaniu z zakładu, pawilon zmontowany zostanie na działce. Takie rozwiązanie pozwoli na najkrótszą możliwą przerwę w funkcjonowaniu istniejącej placówki – wyjaśnia architekt Karol Gniazdowski z polskiego oddziału biura Bjerg Arkitektur. Autorzy przewidzieli różne rozwiązania proekologiczne, w tym fotowoltaikę, pasywne zacienienie okien i odzysk ciepła. Obiekt zostanie też poddany certyfikacji Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt (PHI). Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Przedszkole w Regułach projektu M.O.C. Architekci Kompleks społeczno-edukacyjny z przedszkolem i ogólnodostępnymi przestrzeniami publicznymi projektu katowickiej pracowni M.O.C. Architekci w przyszłości tworzyć ma centralną strefę podwarszawskiej gminy  Michałowice.
Miejskie Przedszkole w Sosnowcu O przedszkolu ze szklarnią, zieloną skarpą, amfiteatrem i ścianką wspinaczkową, zlokalizowanym między blokami, ogródkami działkowymi i terenem przemysłowym, pisze Justyna Swoszowska.
Przedszkole samorządowe w Grabówce koło Białegostoku Mieszkańcy Grabówki od blisko dwudziestu lat zabiegali o budowę przedszkola w swojej miejscowości. Ale być może warto było czekać. Zrealizowany właśnie obiekt projektu architekta Piotra Jańskiego zdobył wyróżnienie w konkursie Nagroda Roku SARP 2019.
Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej W podwarszawskiej Podkowie powstanie zaawansowany technologicznie budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym. Projekt obiektu na zlecenie władz miasta opracował polski oddział duńskiego biura Bjerg Arkitektur.
Przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach Dorosła osoba, po przekroczeniu progu przedszkola, czuje się w nim jak Guliwer w krainie Liliputów. Jest to świat dzieci, o dostosowanym do ich wzrostu nie tylko podstawowym wyposażeniu. Cały budynek został zaprojektowany z myślą o nich – pisze Hanna Szukalska.
Przedszkole na Gumieńcach w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miejskiego w Szczecinie pracownia maxberg przygotowała projekt nowego przedszkola na osiedlu Gumieńce. Realizacja ma się rozpocząć pod koniec 2019 roku.