Architektura MuratorProjektyPasywne przedszkole w Podkowie Leśnej

Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej

W podwarszawskiej Podkowie powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym według projektu polskiego oddziału duńskiego biura Bjerg Arkitektur

Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej
Jak przystało na obiekt ekologiczny, przestrzennym i symbolicznym centrum nowego przedszkola będzie zlokalizowane na dziedzińcu drzewo, w którego zasadzeniu mają wziąć udział mieszkańcy.

W połowie ubiegłego roku władze Podkowy Leśnej rozstrzygnęły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowego publicznego przedszkola przy ul. Miejskiej, w samym centrum miasta. Dotychczasowy obiekt jest bowiem dość energochłonny i nie odpowiada współczesnym wymaganiom stawianym placówkom edukacyjnym. Według założeń nowy budynek pomieści setkę dzieci w wieku przedszkolnym oraz piętnaścioro w wieku żłobkowym, będzie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pasywny. Przedszkole zaprojektowane zostało w prefabrykowanej konstrukcji stalowej. Po przetransportowaniu z zakładu, pawilon zmontowany zostanie na działce. Takie rozwiązanie pozwoli na najkrótszą możliwą przerwę w funkcjonowaniu istniejącej placówki – wyjaśnia architekt Karol Gniazdowski z polskiego oddziału biura Bjerg Arkitektur. Autorzy przewidzieli różne rozwiązania proekologiczne, w tym fotowoltaikę, pasywne zacienienie okien i odzysk ciepła. Obiekt zostanie też poddany certyfikacji Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt (PHI). Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Wyniki konkursu na projekt biblioteki i przedszkola w Józefowie Poznaliśmy wyniki konkursu na opracowanie projektu miejskiej biblioteki i przedszkola w Józefowie. Zwyciężyła pracownia Regio z Warszawy.
Energoefektywne przedszkole w Michałowicach: wyniki konkursu SARP Gmina Michałowice oraz warszawski oddział SARP rozstrzygnęły konkurs na projekt energoefektywnego przedszkola w Michałowicach. Jury najwyżej oceniło dwa projekty: pracowni 2pm oraz zespołu Alicji Rudowskiej, Pameli Krzyszczak i Martyny Dryś.
Przedszkole w Regułach projektu M.O.C. Architekci Kompleks społeczno-edukacyjny z przedszkolem i ogólnodostępnymi przestrzeniami publicznymi projektu katowickiej pracowni M.O.C. Architekci w przyszłości tworzyć ma centralną strefę podwarszawskiej gminy  Michałowice.
Przedszkole Kobro: w Łodzi powstanie przedszkole projektu Katarzyny Kobro Łódzka ASP dysponuje już działką, na której powstanie funkcjonalistyczne przedszkole Kobro. Projekt na podstawie archiwalnych zdjęć makiety opracował zespół z Biura Architekta Miasta Łodzi.
Miejskie Przedszkole w Sosnowcu O przedszkolu ze szklarnią, zieloną skarpą, amfiteatrem i ścianką wspinaczkową, zlokalizowanym między blokami, ogródkami działkowymi i terenem przemysłowym, pisze Justyna Swoszowska.
Przedszkole samorządowe w Grabówce koło Białegostoku Mieszkańcy Grabówki od blisko dwudziestu lat zabiegali o budowę przedszkola w swojej miejscowości. Ale być może warto było czekać. Zrealizowany właśnie obiekt projektu architekta Piotra Jańskiego zdobył wyróżnienie w konkursie Nagroda Roku SARP 2019.