Architektura MuratorProjektyPrzyszkolna hala sportowa w Warszawie

Przyszkolna hala sportowa w Warszawie

W konkursie na projekt hali przy szkole podstawowej nr 73 w Warszawie zwyciężyła pracownia DreamWorlds.

Przyszkolna hala sportowa w Warszawie
Wraz z halą powstać ma m.in. zewnętrzne boisko oraz ścieżka dla biegaczy poprowadzona wokół założenia. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 8386 m2, kubatura - 34 846 m3

Konkurs na projekt wielofunkcyjnej hali przy szkole na ul. Białostockiej zorganizowały władze Pragi-Północ. Był to pierwszy w historii konkurs architektoniczny przeprowadzony przez urząd tej dzielnicy. Silnie zurbanizowana okolica, wypełniona kilkukondygnacyjnymi budynkami do tej pory znajdowała oddech na przyległym do szkoły podwórzu. Aby zwrócić skradzioną naturę, wytworzyć odczucie kontaktu z nią oraz znacząco poprawić lokalny mikroklimat, budynek stał się konstrukcją dla wertykalnego ogrodu, połączonego z zielonym dachem – tłumaczą autorzy. W trzykondygnacyjnym obiekcie przewidziano pełnowymiarowe boisko do unihokeja, które będzie można podzielić na trzy mniejsze, do siatkówki. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 8386 m2.

Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Warszawski Szpital dla Dzieci Od dzisiaj mijam Pałac Staszica, nie patrzę na Kopernika, kłaniam się za to przed autorami szpitala dziecięcego – tymi sprzed lat i tymi, którzy przenieśli ich dzieło w XXI wiek. O wieloaspektowej realizacji biura Chmielewski Skała Architekci pisze Marlena Happach.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2021 – zgłoś realizację lub wydarzenie! Od 22 lutego do 8 marca można przesyłać zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Podpowiadamy, jakie realizacje ukończono i jakie wydarzenie architektoniczne miały miejsce w stolicy w 2020 roku.
Fabryki Pragi. Przewodnik dobrych praktyk Warszawska Praga od zawsze słynęła z wysokiej przestępczości, ale teraz również - jako dawna dzielnica rzemiosła i przemysłu - słynie ze swoich zabytkowych fabryk. Które z nich nadal działają, które dostały drugą szansę od losu, a których już nie ma lub wkrótce znikną? W jaki sposób odnawiać obiekty pofabryczne, co ratować, a co zastępować nowymi rozwiązaniami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – wyniki konkursu Po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło laureatów. Grand Prix przypadło niewielkiemu żłobkowi w Wesołej autorstwa xystudio. To realizacja wyznaczająca nowe standardy w projektowaniu placówek dla dzieci – mówi architekt miasta Marlena Happach.
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.