Architektura MuratorProjektyPrzyszkolna hala sportowa w Warszawie

Przyszkolna hala sportowa w Warszawie

W konkursie na projekt hali przy szkole podstawowej nr 73 w Warszawie zwyciężyła pracownia DreamWorlds.

Przyszkolna hala sportowa w Warszawie
Wraz z halą powstać ma m.in. zewnętrzne boisko oraz ścieżka dla biegaczy poprowadzona wokół założenia. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 8386 m2, kubatura - 34 846 m3

Konkurs na projekt wielofunkcyjnej hali przy szkole na ul. Białostockiej zorganizowały władze Pragi-Północ. Był to pierwszy w historii konkurs architektoniczny przeprowadzony przez urząd tej dzielnicy. Silnie zurbanizowana okolica, wypełniona kilkukondygnacyjnymi budynkami do tej pory znajdowała oddech na przyległym do szkoły podwórzu. Aby zwrócić skradzioną naturę, wytworzyć odczucie kontaktu z nią oraz znacząco poprawić lokalny mikroklimat, budynek stał się konstrukcją dla wertykalnego ogrodu, połączonego z zielonym dachem – tłumaczą autorzy. W trzykondygnacyjnym obiekcie przewidziano pełnowymiarowe boisko do unihokeja, które będzie można podzielić na trzy mniejsze, do siatkówki. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 8386 m2.

Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Dzielnicowy patriotyzm po warszawsku Dzielnicowy patriotyzm - taki tytuł nosi nowy cykl spotkań on-line Muzeum Powstania Warszawskiego. Po stołecznych osiedlach mieszkaniowych oprowadza architekt i varsavianista Grzegorz Mika.