Architektura MuratorProjektyRatuszowa 6 - centrum kulturalno-gastronomiczne

Ratuszowa 6 - centrum kulturalno-gastronomiczne

Gastronomiczna mapa warszawskiej Pragi ma powiększyć się o nowy obiekt autorstwa Cudo Grupa Projektowa.

Ratuszowa 6

Prace nad nowym obiektem w sąsiedztwie Parku Praskiego mają zacząć się jeszcze w tym roku; obecnie na działce funkcjonuje cyklicznie Targ Śniadaniowy. W projekcie mają zostać wykorzystane elementy konstrukcyjne i wykończeniowe istniejącego obecnie na tym terenie budynku administracyjnego. Dwukondygnacyjną bryłę uzupełnią zielony dach i tarasy.

Ratuszowa 6

Inwestorzy projektu mówią, że projektem chcą wpisać się w trend tworzenia przestrzeni gastronomicznych w przestrzeniach industrialnych oraz stworzyć nowe, lokalne centrum dla Pragi. Na terenie kompleksu mają znaleźć się różnego rodzaju restauracje, kawiarnie i bary, punkty sprzedaży, jak również miejsce na organizację wydarzeń na strefym powietrzu, które będą wpisywały się w program kulturalny Ratuszowej 6.

Fabryki Pragi. Przewodnik dobrych praktyk Warszawska Praga od zawsze słynęła z wysokiej przestępczości, ale teraz również - jako dawna dzielnica rzemiosła i przemysłu - słynie ze swoich zabytkowych fabryk. Które z nich nadal działają, które dostały drugą szansę od losu, a których już nie ma lub wkrótce znikną? W jaki sposób odnawiać obiekty pofabryczne, co ratować, a co zastępować nowymi rozwiązaniami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu.
Loft with Love – apartament w dawnym browarze od CMC architects Głównym założeniem architektów było zachowanie industrialnego charakteru wnętrza, a jednocześnie stworzenie komfortowej przestrzeni mieszkalnej. Postawili na szczerość i proste, surowe materiały.
Topografia ruin. Wystawa zdjęć Josefa Sudka 14 marca 2019 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Josef Sudek. Topografia ruin. Praga 1945.
Kolejne centrum kreatywności na warszawskiej Pradze: rozstrzygnięcie konkursu Władze m.st. Warszawy rozstrzygnęły konkurs na projekt wielofunkcyjnego obiektu dla rzemieślników, artystów i przedsiębiorców pod nazwą Centrum Kreatywności Nowa Praga. Zwyciężyła pracownia architektoniczna TREKTURA.
Otwarta Ząbkowska – pomysł na uspokojenie ruchu samochodowego i integrację mieszkańców Zamykanie ulic i ograniczanie ruchu samochodowego budzi w Polsce ogromne kontrowersje. Warszawscy społecznicy znaleźli patent na stopniowe przyzwyczajanie mieszkańców do przyszłych zmian.
Współczesna typografia miejska – nowe szyldy na warszawskiej Pradze Na praskich ulicach pojawiło się kilkanaście szyldów autorstwa młodych polskich grafików. To inicjatywa stowarzyszenia Traffic Design z Gdyni, ale władze Warszawy zapowiadają kontynuację projektu.