Architektura MuratorProjektyRewitalizacja placu Wolności w Biłgoraju

Rewitalizacja placu Wolności w Biłgoraju

W ramach przyjętego w lipcu Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023 władze Biłgoraju przymierzają się do modernizacji placu Wolności. Projekt nowego zagospodarowania tej przestrzeni wykonała pracownia PP STUDIO.

Rewitalizacja placu Wolności w Biłgoraju
W strefie parkowej, wykorzystując obniżenie terenu, architekci zaprojektowali niewielki amfiteatr. W centrum istniejący budynek Urzędu Miasta.

Położony w centrum miasta plac o powierzchni ok. 3 ha wymagał w ostatnich latach nie tylko gruntownego remontu nawierzchni, ale też nowej aranżacji, przywracającej mu atrakcyjność przestrzenną. Na projekt rewitalizacji władze Biłgoraju zorganizowały więc konkurs architektoniczny. Zgodnie z założeniami uczestnicy mieli m.in. ujednolicić posadzki i elementy małej architektury, zaproponować miejsca na funkcje gastronomiczne i integracyjne, uporządkować parkowanie oraz zaprojektować pawilon informacji turystycznej. Autorzy zwycięskiej pracy zdecydowali się na wyraźne wydzielenie dwóch głównych stref – reprezentacyjnej, przed budynkiem urzędu miasta, oraz parkowej, zlokalizowanej na jego tyłach, w części zachodniej pełniącej funkcję rekreacyjną.

Rozpoczęcie realizacji: 2018

Cukrownia Żnin Właściwie cała Cukrownia Żnin hołduje zasadzie 4R, czyli: reduce – ograniczaj, reuse – używaj wielokrotnie, recycle – odzyskuj, rethink – przemyśl. Kompleks jest jednym z najciekawszych rewitalizowanych założeń wykorzystujących potencjał obiektów ceglanych i dostosowanych do współczesnych potrzeb. O wielofunkcyjnej realizacji Bulak Projekt pisze Marcin Szczelina.
Fabryki Pragi. Przewodnik dobrych praktyk Warszawska Praga od zawsze słynęła z wysokiej przestępczości, ale teraz również - jako dawna dzielnica rzemiosła i przemysłu - słynie ze swoich zabytkowych fabryk. Które z nich nadal działają, które dostały drugą szansę od losu, a których już nie ma lub wkrótce znikną? W jaki sposób odnawiać obiekty pofabryczne, co ratować, a co zastępować nowymi rozwiązaniami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Zabytek - nie zapomnij! Zgłoszenia Zabytek - nie zapomnij! Denkmal - denk mal dran! to polsko-niemiecki konkurs ochrony zabytków, podkreślający znaczenie Dolnego Śląska jako europejskiego miejsca spotkań i wspólnej przestrzeni kulturowej.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Po Woli do woli Spędź wakacje na Woli! – zachęca Stowarzyszenie Masław i zaprasza na bezpłatne spacery po warszawskiej dzielnicy, która od 25 lat przechodzi burzliwe architektoniczne przemiany.