Architektura MuratorProjektyRewitalizacja wieży ciśnień w Bytomiu. Projekt medusagroup

Rewitalizacja wieży ciśnień w Bytomiu. Projekt medusagroup

Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z biura architektonicznego medusagroup przedstawiają propozycję rewitalizacji nieczynnej wieży ciśnień w Bytomiu

Rewitalizacja wieży ciśnień w Bytomiu. Projekt pracowni architektonicznej medusagroup
Wstępna koncepcja rewitalizacji nieczynnej wieży ciśnień w Bytomiu
Autorzymedusagroup: Przemo Łukasik, Lukasz Zagała
Współpraca autorskaAleksandra Sosnowska, Marcel Badetko, Konrad Basan, Michał Sokołowski
Projekt (data)2013

H2O to wstępna koncepcja rewitalizacji istniejącej w Bytomiu wieży ciśnień z 1936 roku, jednego z wielu niszczejących obiektów architektury przemysłowej a zarazem charakterystycznego punktu Bytomia. Nazwa nawiązuje do pierwotnej funkcji obiektu. Biuro architektoniczne medusagroup proponuje wstępną koncepcję wykorzystania nieczynnego od czterech dekad budynku.
Jak podkreślają autorzy, praca stanowi raczej próbę określenia potencjału obiektu, niż plan jego wykorzystania.
Pierwszym etapem pracy był wybór funkcji, która spełniać mogłaby wyremontowana wieża.
Wykluczyliśmy  wszystkie związane z finansowaniem przez gminę. Braliśmy pod uwagę same funkcje biurowe, ale ostatecznie zaproponowaliśmy umieszczenie w części zbiornika "data center" - serwerowni, w części zabudowanej nad przyziemiem pomieszczenia biurowe do obsługi serwerowni lub na wynajem – stwierdzają autorzy.
Architekci z pracowni medusagroup są również autorami projektu rewitalizacji wieży ciśnień w Gliwicach.


Szczegóły i kolejne wizualizacje:  www.h2o-bytom.pl.

Zespół biurowy Wave w Gdańsku projektu medusa group Prezentujemy Wave projektu medusa group. Po odwołujących się do industrialnej przeszłości realizacjach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Gdańsk. Tym razem architekci zaprojektowali budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych składów kontenerowych.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Dom w Bieszczadach projektu medusa group [NOWE ZDJĘCIA] W projekcie Domu w Bieszczadach, podobnie jak w innych swoich realizacjach, architekci z medusa group czerpią z najbliższego otoczenia i historii, poddając je jednak autorskiej interpretacji. Tym razem zastosowali corten i lokalną roślinność, która przykryć ma znaczną część obiektu.
Osiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie Osiedle Wilania to cztery bliźniacze kostki wykończone grafitowym klinkierem. W każdej znalazło się zaledwie 30 mieszkań. Kameralny zespół w szybko rozwijającej się części Wilanowa zaprojektowała pracownia medusa group.
Nowy łódzki plac projektu medusa group Już w połowie przyszłego roku łodzianie będą mogli korzystać z nowego placu projektu śląskiej pracowni medusa group. Architekci zaproponowali tam dużo zieleni o różnym charakterze, ale wprowadzili też akcenty nawiązujące do poprzemysłowej historii.
Kompleks biurowy .KTW – przemiana Katowic z udziałem Aluprof Katowice podlegają w ostatnich latach dużym przeobrażeniom. NOSPR, Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy pierwsza wieża kompleksu biurowego .KTW to tylko kilka symboli tych przemian, w których obecne są systemy aluminiowe marki Aluprof.