Architektura MuratorProjektyRozbudowa szkoły muzycznej w Kielcach

Rozbudowa szkoły muzycznej w Kielcach

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach zyska wkrótce nowe skrzydło. Jego projekt przygotowała pracownia Detan.

Rozbudowa szkoły muzycznej w Kielcach
Widok od strony ulicy Marszałkowskiej. Nowe skrzydło, widoczne po prawej, zyska okładziny elewacyjne w kolorystyce zbliżonej do fasad pozostałych zabudowań szkoły.

Koncepcję przebudowy wyłoniono w przetargu zorganizowanym przez władze szkoły. Według zwycięskiej pracy kompleks dydaktyczny u zbiegu ulic Wojewódzkiej i Marszałkowskiej w północnej części miasta powiększy się o prostopadłościenną, trzykondygnacyjną bryłę, w której znajdą się m.in. nowe sale: wielofunkcyjna, zajęć taneczno-ruchowych oraz małych form teatralnych, a także garderoby, magazyny, studio nagrań i zaplecze biblioteczne.

Powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się tym samym z 7 do blisko 9 tys. m2. W budynku zastosowano wiele rozwiązań ułatwiających dostosowywanie głównych sal do zmiennych funkcji oraz systemy, które mają na celu podniesienie jakości akustycznej wnętrz, w tym m.in. pionowe lamele pochłaniające hałas i eliminujące pogłos pomiędzy istniejącym a nowo projektowanym obiektem. Na dachu nowego skrzydła przewidziano ponadto ogniwa fotowoltaiczne.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2018

Dworzec autobusowy Autorzy przebudowy nie zdecydowali się na maksymalną ochronę oryginalnych elementów dworca i pełen powrót do jego pierwotnych walorów czy też niezrealizowanych założeń. Zrezygnowali również z kształtowania nowych elementów w sposób dający iluzję, iż pochodzą z czasów, gdy obiekt powstawał.
Dworzec autobusowy w Kielcach: fotospacer po zmodernizowanym obiekcie Dobiega końca modernizacja dworca autobusowego w Kielcach według konkursowego projektu pracowni Kamiński Bojarowicz Architekci. Zobaczcie, jak ikona Kielc prezentuje się tuż przed otwarciem.
Dworzec autobusowy w Kielcach Najtrudniejszym wyzwaniem podczas przebudowy historycznego dworca autobusowego w Kielcach było zachowanie oryginalnej sylwetki budynku przy jednoczesnym dostosowaniu do współczesnych wymogów funkcjonalno-technicznych – piszą Marcin Kamiński i Bartosz Bojarowicz.
Przebudowa Teatru Żeromskiego w Kielcach – rozmowa ze Szczepanem Wrońskim i Moniką Lemańską z WXCA Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzyma środki z funduszy norweskich na długo wyczekiwaną przebudowę swojej siedziby. O wyzwaniach związanych z modernizacją historycznego budynku, współpracy z użytkownikami i konserwatorem oraz projektowaniu z wykorzystaniem technologii BIM rozmawiamy ze współautorami koncepcji, Szczepanem Wrońskim i Moniką Lemańską z biura WXCA.
Dialog techniczny: Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar w Kielcach Główny Urząd Miar ogłosił „Dialog techniczny związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach”. Termin składania zgłoszeń upływa 18.06.2019r.
1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne Kielecki odział SARP, Politechnika Świętokrzyska oraz Instytut Designu w Kielcach zapraszają do udziału w kolejnej edycji warsztatów 1M3. Tym razem uczestnicy odkrywać będą potencjał wikliny. Rejestracja tylko do 1 maja!