Architektura MuratorProjektyRuszyła budowa biurowca Dominikańskiego we Wrocławiu. Za projekt odpowiada Medusa Group

Ruszyła budowa biurowca Dominikańskiego we Wrocławiu. Za projekt odpowiada Medusa Group

Już wkrótce we Wrocławiu powstanie biurowiec Dominikański, zaprojektowany przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę z Medusa Group. Nowoczesny budynek znajdzie się w niedalekiej odległości od wrocławskiego rynku i zapewni miastu 40 000 m2 nowych powierzchni biurowych  

Biurowiec Dominikański, nowy biurowiec we Wrocławiu, Medusa group
Wizualizacja biurowca Dominikańskiego we Wrocławiu, projekt: Medusa group, inwestor: Skanska

W obrębie historycznego centrum Wrocławia, przy zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, ruszyła budowa biurowca Dominikańskiego. Projekt budynku powstał w pacowni architektonicznej Medusa group. W niedalekim sąsiedztwie nowej inwestycji znajduje się Galeria Dominikańska, a wrocławski rynek dzieli od terenu budowy zaledwie pięciominutowy spacer. Inwestor, firma Skanska Property, Poland podjęła się również rewitalizacji znajdującego się na działce zabytkowego Pałacu Oppersdorfów.

Nowoczesny charakter planowanej architektury budynku podkreśla fasada z horyzontalnie przebiegającymi pasami okien. O dynamice bryły decydują ich lekkie załamania oraz półokrągłe cofnięcie w pobliżu przejścia podziemnego na skrzyżowaniu ulic. Nowy biurowiec będzie miał 6 pięter (7 kondygnacji), a powierzchnia najmu wyniesie 40 000 m2. Skanska planuje wzniesienie budynku zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek uzyskał już precertyfikację LEED na poziomie Gold. Planowany termin oddania do użytku pierwszego etapu nowej inwestycji to drugi kwartał 2015 r.

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
Współpraca autorska: Dawid Beil, Sabina Mrowińska, Agnieszka Szewera, Wojciech Wiatr, Maciej Spiess, Tomasz Majewski, Piotr Gnacek, Michał Frączek, Konrad Basan, Michał Sokołowski
Inwestor: Skanska
Powierzchnia: 40 000 m²
Projekt: 2012

Osiedle Bolko w Bytomiu: budynki z ekonomicznych bloczków projektu medusa group Osiedle Bolko to pierwszy zespół mieszkaniowy realizowany przez pracownię medusa group w rodzinnym Bytomiu. Projektem na swojej stronie chwalą się nawet władze miasta.
Przemo Łukasik o osiedlu Bolko w Bytomiu To kolejna szansa na odczarowanie Bytomia, który wielu kojarzy się wciąż z poprzemysłowym zapadliskiem. Tymczasem to miejsce z ogromnym potencjałem, niczym dawny Berlin. Nowe osiedle, które zaprojektowaliśmy zaoferuje świetne warunki na start dla młodych ludzi – przekonuje Przemo Łukasik z medusa group.
Zespół biurowy Wave w Gdańsku projektu medusa group Prezentujemy Wave projektu medusa group. Po odwołujących się do industrialnej przeszłości realizacjach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Gdańsk. Tym razem architekci zaprojektowali budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych składów kontenerowych.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Dom w Bieszczadach projektu medusa group [NOWE ZDJĘCIA] W projekcie Domu w Bieszczadach, podobnie jak w innych swoich realizacjach, architekci z medusa group czerpią z najbliższego otoczenia i historii, poddając je jednak autorskiej interpretacji. Tym razem zastosowali corten i lokalną roślinność, która przykryć ma znaczną część obiektu.
Osiedle Wilania: nowa realizacja medusa group na warszawskim Wilanowie Osiedle Wilania to cztery bliźniacze kostki wykończone grafitowym klinkierem. W każdej znalazło się zaledwie 30 mieszkań. Kameralny zespół w szybko rozwijającej się części Wilanowa zaprojektowała pracownia medusa group.