Architektura MuratorProjektyWielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu

Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu

Konkurs SARP na rozbudowę Centrum Onkologii wygrali Karol Anioła, Konrad Garbowski i Tomasz Skalski.

Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu
Obiekt będzie połączony z istniejącym na poziomie wszystkich kondygnacji prócz parteru

Nowe, sześciokondygnacyjne skrzydło ambulatoryjne powstanie na działce przy ul. Strzeleckiej. Pomieści szereg poradni dla pacjentów niepodlegających hospitalizacji, trzy sale operacyjne oraz podziemny garaż na 19 samochodów. Ostatnia, cofnięta kondygnacja zostanie przeznaczona na funkcje seminaryjno-gastronomiczne. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 7 tys. m2.

Zakończenie realizacji: 2022

Tagi:
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2020 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2020 przyznana! W 22. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia CDF Architekci za budynek mieszkalno-usługowy Żelazko u zbiegu ul. Ogrodowej i Krysiewicza.
Ogród Jordanowski nr 1, Tu Wolno Grać w Piłkę Ogród Jordanowski nr 1 w Poznaniu przechodzi metamorfozę. W pierwszym etapie zrealizowano część sportową, z boiskami i strefą do ćwiczeń. Projekt zagospodarowania całego terenu opracowało biuro UGO Architecture Hugona Kowalskiego.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2019 przyznana! W 21. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia NMS Architekci za projekt przebudowy oficyny w śródmieściu.
Dziedziniec przed Zamkiem Cesarskim w Poznaniu – wyniki konkursu Ogłoszono wyniki dwuetapowego konkursu na zagospodarowanie dziedzińca przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Zwyciężyła młoda warszawska pracownia Aleksander Wadas Studio, pokonując 40 zespołów z całej Polski.
Akademik na poznańskim Morasku projektu Dedeco Biuro architektoniczne Dedeco zwyciężyło w konkursie na projekt domu studenckiego dla Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Budynek planowany jest na Kampusie Morasko, obok Collegium Historicum i Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii.
Wieża widokowa na Szachtach w Poznaniu O obywatelskim projekcie wieży z widokiem na teren dawnej cegielni, który dzięki sukcesji naturalnej zmienił się w unikalny zespół krajobrazowy, pisze Urszula Forczek-Brataniec.