Architektura MuratorProjektyWitolda 3840 we Wrocławiu

Witolda 3840 we Wrocławiu

Dawny urząd celny z początku XX wieku na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej zostanie rozbudowany i przeznaczony na mieszkania. Autorem koncepcji jest Maćków Pracownia Projektowa.

Witolda 3840 we Wrocławiu

Na projekt składają się istniejąca kamienica, która ma zostać odnowiona oraz rozbudowana o mansardy i nowe skrzydło, jak również nowy, dwukondygnacyjny "pawilon", który ma stanąć od strony Odry. W istniejącym budynku historyczne elementy wykończenia, w tym części wspólne i kafle na ścianach mają zostać zrekonstrukowane, natomiast sama nowa część ma powielić jego proporcje, m.in. w wysokości mieszkań.

Witolda 3840 we Wrocławiu

Sama inwestycja ma mieścić 84 mieszkań - ze względu na oryginalne przeznaczenie budynku, każde z nich ma być inne. Na parterze mają znaleźć się lokale usługowe - część z nich, które znajdą się w części pawilonowej, będzie korzystać z ogródków wychodzących na rzekę. Budowa ma rozpocząć się w czerwcu br. i zakończyć się w 2020.

Witolda 3840 we Wrocławiu
Tagi:
Budynek Braniborska we Wrocławiu: z miłości do modernizmu Budynek przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu ma być jedną z pierwszych realizacji tworzącego się właśnie Centrum Świebodzkiego. W założeniu architektów z Q2Studio będzie wyznaczał kierunek dla kształtowania dalszej zabudowy tej części miasta.
SURVIVAL w Pafawagu. Open Call Od 18 lat Przegląd Sztuki SURVIVAL podejmuje wyzwanie wprowadzania sztuki współczesnej do nietypowych, często niedostępnych na co dzień przestrzeni miejskich. Tym razem gościć będzie w legendarnym wrocławskim Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego.
Nowa metoda: o osiedlu Nowe Żerniki Łukasz Pancewicz Odwiedzający Nowe Żerniki urbanista może mieć mieszane uczucia. Z jednej strony pojawia się zachwyt nad efektem pracy architektów, z drugiej rodzi pytanie, dlaczego po tylu latach doświadczeń wrocławski projekt stanowi wyjątek, a nie regułę. O realizacji pierwszego etapu wrocławskiego osiedla Nowe Żerniki pisze Łukasz Pancewicz.
Nie żyje Olgierd Czerner 6 listopada w wieku 91 lat odszedł Olgierd Czerner, architekt i historyk, założyciel i pierwszy dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Kontrowersyjna realizacja na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu Firma ATC Development ujawniła wizualizacje nowego budynku na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Projekt został zaakceptowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa Dom handlowy Renoma we Wrocławiu wkrótce po raz kolejny zostanie przebudowany. Po modernizacji, przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa, zwiększy się strefa gastronomiczna, odtąd otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki.