Architektura MuratorProjektyZagospodarowanie ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach

Zagospodarowanie ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach

Konkurs na projekt zagospodarowania rejonu ul. Bodzentyńskiej i pl. świętego Wojciecha w samym centrum Kielc wygrała pracownia TERA GROUP.

Zagospodarowanie ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach

Konkurs we współpracy z lokalnym oddziałem SARP władze miasta zorganizowały w ramach kolejnego etapu rewitalizacji śródmieścia. Główną nagrodę przyznano za czytelne rozwiązania kompozycyjno-przestrzenne oraz nawiązanie do historycznego charakteru miejsca.

Zagospodarowanie ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach
Drewniane domki mogłyby skrywać stoliki szachowe czy plenerowe wypożyczalnie książek

To m.in. mobilne, drewniane domki z ławkami i stolikami, które przypominać mają o odkrytych niedawno na tym terenie pozostałościach chat półziemiankowych z wczesnego średniowiecza czy wprowadzenie falistej linii murków oporowych odnoszącej się do dawnego biegu rzeki Silnicy.

Tagi:
Dworzec autobusowy Autorzy przebudowy nie zdecydowali się na maksymalną ochronę oryginalnych elementów dworca i pełen powrót do jego pierwotnych walorów czy też niezrealizowanych założeń. Zrezygnowali również z kształtowania nowych elementów w sposób dający iluzję, iż pochodzą z czasów, gdy obiekt powstawał.
Dworzec autobusowy w Kielcach: fotospacer po zmodernizowanym obiekcie Dobiega końca modernizacja dworca autobusowego w Kielcach według konkursowego projektu pracowni Kamiński Bojarowicz Architekci. Zobaczcie, jak ikona Kielc prezentuje się tuż przed otwarciem.
Dworzec autobusowy w Kielcach Najtrudniejszym wyzwaniem podczas przebudowy historycznego dworca autobusowego w Kielcach było zachowanie oryginalnej sylwetki budynku przy jednoczesnym dostosowaniu do współczesnych wymogów funkcjonalno-technicznych – piszą Marcin Kamiński i Bartosz Bojarowicz.
Przebudowa Teatru Żeromskiego w Kielcach – rozmowa ze Szczepanem Wrońskim i Moniką Lemańską z WXCA Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzyma środki z funduszy norweskich na długo wyczekiwaną przebudowę swojej siedziby. O wyzwaniach związanych z modernizacją historycznego budynku, współpracy z użytkownikami i konserwatorem oraz projektowaniu z wykorzystaniem technologii BIM rozmawiamy ze współautorami koncepcji, Szczepanem Wrońskim i Moniką Lemańską z biura WXCA.
Dialog techniczny: Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar w Kielcach Główny Urząd Miar ogłosił „Dialog techniczny związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach”. Termin składania zgłoszeń upływa 18.06.2019r.
1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne Kielecki odział SARP, Politechnika Świętokrzyska oraz Instytut Designu w Kielcach zapraszają do udziału w kolejnej edycji warsztatów 1M3. Tym razem uczestnicy odkrywać będą potencjał wikliny. Rejestracja tylko do 1 maja!