Architektura MuratorProjektyZespół biurowo-mieszkalny Nowy Rynek w Poznaniu

Zespół biurowo-mieszkalny Nowy Rynek w Poznaniu

Na terenie dawnego dworca PKS u zbiegu ulicy Matyi i Wierzbięcice powstanie nowy kwartał miasta. Projekt urbanistyczny opracowało biuro JEMS Arcitekci.

Zespół biurowo-mieszkalny Nowy Rynek w Poznaniu
Do zaprojektowania poszczególnych obiektów inwestor zaprosił m.in. biura Medusa Group, Ultra Architects oraz Maćków Pracownia Projektowa

Na blisko 4-hektarowej parceli nieopodal dworca głównego w Poznaniu powstać ma zupełnie nowy kwartał miasta. Według masterplanu pracowni JEMS Arcitekci na działce znajdzie się pięć budynków o różnych funkcjach, usytuowanych wokół rozległego placu. Przestrzeń zabudowy będzie liczyć łącznie ponad 100 tys. m2. Znajdą się tu mieszkania, biura oraz funkcje usługowe. Inwestorem zespołu jest SKANSKA, która do projektowania poszczególnych obiektów zamierza zapraszać najlepsze pracownie architektoniczne w Polsce. W pierwszym etapie powstanie 6-kondygnacyny biurowiec o powierzchni 25 tys. m2. Obiekt ten, według koncepcji studia Maćków Pracownia Projektowa, zaplanowano od strony ul. Matyi i Przemysłowej. Inwestor ubiega się dla niego o certyfikat LEED Gold.

Zakończenie realizacji I etapu: 2019

Zespół biurowo-mieszkalny Nowy Rynek w Poznaniu
W I etapie powstanie 6-kondygnacyjny biurowiec od strony ul. Matyi i Przemysłowej.
Jerzy Szczepanik-Dzikowski o MCK w Katowicach [FILM] Budynki żyją i są adaptowane do potrzeb. Projektując Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie taka sytuacja jak pandemia i duże imprezy nie będą mogły się odbywać, ale w zasadzie każdą strukturę budowlaną można dostosować do bieżących potrzeb. Bardzo trudno powiedzieć, co by można urządzić w Spodku, ale bardzo łatwo można powiedzieć, co można urządzić w MCK, a nadto nie ma żadnego problemu, żeby w to pudło wstawić jakąś inną konstrukcję. O realizacji Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci.
Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.
Kompleks Rajska 8 / Gdańsk Logika, czystość i modularność to od zawsze znaki rozpoznawcze JEMS. Widoczne są także w budynkach nowej inwestycji w Gdańsku – pisze Monika Arczyńska.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Planeta Lem na Warszawskich Targach Książki! 24 maja na Warszawskich Targach Książki odbędzie się prezentacja zwycięskiej koncepcji Centrum Literatury i Języka Planeta LEM autorstwa biura JEMS Architekci. Po spotkaniu dyskusja: czemu służą domy literatury i czy mogą stać się miejską atrakcją na miarę najciekawszych muzeów i zabytków?