Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Nowy Targ we Wrocławiu

Zespół biurowy Nowy Targ we Wrocławiu

W sąsiedztwie siedziby Urzędu Miasta przy placu Nowy Targ we Wrocławiu powstaje nowy biurowiec autorstwa Maćków Pracownia Projektowa.

Zespół biurowy Nowy Targ we Wrocławiu
Od strony placu Nowy Targ i ulicy Św. Katarzyny w parterze zaplanowano lokale handlowo-usługowe
Fot.: serwis prasowy

Siedmiokondygnacyjny budynek wypełni podłużną działkę w obrębie ul. św. Katarzyny, Wita Stwosza, św. Wita i pl. Nowy Targ, oferując w sumie 22 tys. m2 powierzchni na wynajem. Na ostatnich piętrach znajdą się tarasy z widokiem na panoramę miasta, a w przyziemiu kawiarnie i lokale usługowe. Pod biurowcem zaplanowano dwupoziomowy garaż na 188 miejsc parkingowych. Chcieliśmy, aby budynek wyróżniał się wielkomiejską architekturą o dobrej, dostosowanej do otoczenia skali, co jest niezwykle istotne w tak wymagającej lokalizacji. Mamy nadzieję, że żywe partery, pełne sklepów i usług dostępnych dla mieszkańców również po godzinach pracy biur, wpłyną na ożywienie przestrzeni publicznych wokół obiektu. Staraliśmy się stworzyć model biurowca, który „daje coś miastu” – tłumaczy Zbigniew Maćków, główny projektant obiektu. Inwestorem, a zarazem generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Zakończenie realizacji: 2019

Zespół biurowy Nowy Targ we Wrocławiu
Widok od Nowego Targu. Budynek dostosowano wysokością do gmachu Urzędu Miasta
Fot.: serwis prasowy
Tagi:
Le Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach Trwa realizacja budynku Le Vert we Wrocławiu według projektu lokalnej pracowni AP Szczepaniak. Prostą bryłę wyróżniają charakterystyczne balkony wykończone jasną cegłą klinkierową.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Najlepszy TBS w Polsce 2021 TBS Wrocław otrzymał tytuł najlepszego TBS-u w Polsce roku 2021 w rankingu przygotowanym przez magazyn „Strefa Gospodarki”. To trzecie z rzędu zwycięstwo wrocławskiego TBS w tym zestawieniu.
Archiplakaty Piotra Zybury W Muzeum Architektury we Wrocławiu od niedawna znaleźć można archtektoniczne plakaty ilustrujące znane budynki z różnych zakątków świata. Autorem grafik jest architekt Piotr Zybura z pracowni arch_it.
Budynek Braniborska we Wrocławiu: z miłości do modernizmu Budynek przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu ma być jedną z pierwszych realizacji tworzącego się właśnie Centrum Świebodzkiego. W założeniu architektów z Q2Studio będzie wyznaczał kierunek dla kształtowania dalszej zabudowy tej części miasta.
SURVIVAL w Pafawagu. Open Call Od 18 lat Przegląd Sztuki SURVIVAL podejmuje wyzwanie wprowadzania sztuki współczesnej do nietypowych, często niedostępnych na co dzień przestrzeni miejskich. Tym razem gościć będzie w legendarnym wrocławskim Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego.