Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Spark w Warszawie

Zespół biurowy Spark w Warszawie

Na rogu ulic Okopowej i Towarowej wkrótce rozpocznie się realizacja kompleksu biurowego według projektu Kuryłowicz & Associates.

Zespół biurowy Spark w Warszawie
Wzdłuż alei solidarności (z lewej u dołu) zaplanowano podłużny plac z zielenią i elementami małej architektury. Il. serwis prasowy

Zespół będzie się składał z trzech budynków, w tym 130-metrowej wieży. Łącznie zaoferuje najemcom ok. 70 tys. m2. W pierwszym etapie powstanie 9-kondygnacyjny obiekt najbliżej ul. Karolkowej. W ramach inwestycji zaplanowano też ogólnodostępny plac, strefę pracy na świeżym powietrzu oraz amfiteatr.

Zespół biurowy Spark w Warszawie
Il. serwis prasowy

Z uwagi na to, że charakter lokalizacji określany jest w dużej mierze przez przebiegające tu arterie, chcieliśmy stworzyć zespół o niebanalnej architekturze, który będąc dostępnym i otwartym na otoczenie, poprawi jakość okolicznej przestrzeni. Dziedzińce poprzez różne formy rozcięć powiązane są zarówno z al. Solidarności, jak i ul. Wolską – mówi architekt Jacek Świderski z Kuryłowicz & Associates.

Zakończenie realizacji I etapu: 2018

Tagi:
Rozpoczyna się modernizacja Ogrodów Ulricha w Warszawie Ingka Centres podpisała umowę z firmą Budimex na modernizację zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie. Całe założenie, którego przebudowę opracowało biuro WXCA, zostanie udostępnione  latem 2022 roku.
Hala sportowa / Warszawa Inspiracją dla projektu elewacji stała się kolumnada, która miała na celu płynnie połączyć zwartą bryłę budynku szkoły z zielonym otoczeniem. O realizacji studia DEMIURG Project pisze Jerzy Grochulski.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Widok Towers w Warszawie Zakończyła się budowa Widok Towers w Warszawie według projektu Piotra Bujnowskiego i Martina Troethana. 95-metrowy budynek zastąpił dawną siedzibę Centrali Handlu Zagranicznego Universal o wysokości zaledwie 50 metrów.
Sinfonia Varsovia coraz bliżej realizacji Zakończył się ostatni etap projektowania siedziby Sinfonii Varsovii. Długo wyczekiwana sala koncertowa ma powstać w sercu warszawskiej Pragi według koncepcji austriackiej pracowni Atelier Thomas Pucher.
Początek zmian na rondzie Dmowskiego w Warszawie Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na zmiany w okolicy ronda  Dmowskiego. Jeszcze w tym roku mają pojawić się tu nowe naziemne przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe oraz nowe nasadzenia.