Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Spark w Warszawie

Zespół biurowy Spark w Warszawie

Na rogu ulic Okopowej i Towarowej wkrótce rozpocznie się realizacja kompleksu biurowego według projektu Kuryłowicz & Associates.

Zespół biurowy Spark w Warszawie
Wzdłuż alei solidarności (z lewej u dołu) zaplanowano podłużny plac z zielenią i elementami małej architektury. Il. serwis prasowy

Zespół będzie się składał z trzech budynków, w tym 130-metrowej wieży. Łącznie zaoferuje najemcom ok. 70 tys. m2. W pierwszym etapie powstanie 9-kondygnacyjny obiekt najbliżej ul. Karolkowej. W ramach inwestycji zaplanowano też ogólnodostępny plac, strefę pracy na świeżym powietrzu oraz amfiteatr.

Zespół biurowy Spark w Warszawie
Il. serwis prasowy

Z uwagi na to, że charakter lokalizacji określany jest w dużej mierze przez przebiegające tu arterie, chcieliśmy stworzyć zespół o niebanalnej architekturze, który będąc dostępnym i otwartym na otoczenie, poprawi jakość okolicznej przestrzeni. Dziedzińce poprzez różne formy rozcięć powiązane są zarówno z al. Solidarności, jak i ul. Wolską – mówi architekt Jacek Świderski z Kuryłowicz & Associates.

Zakończenie realizacji I etapu: 2018

Tagi:
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – nominacje Inicjatywa Architekci dla Klimatu, modernizacja Muzeum Woli, dom przy Potockiej, kompleks P4 z hotelem Vienna House, EKOpark w Ursusie czy nowe stacje  metra na Targówku: po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło 18 realizacji nominowanych do nagród głównych. Teraz głos mają mieszkańcy.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.