Architektura MuratorProjektyZespół Grano Residence w Gdańsku

Zespół Grano Residence w Gdańsku

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje kolejny zespół apartamentów. Za jego projekt odpowiada pracownia Kozikowski Design.

Zespół Grano Residence w Gdańsku
Wszystkie okna i drzwi balkonowe w apartamentach będą mieć wysokość dwóch metrów. W parterach budynków zaplanowano lokale usługowe

Kompleks zaplanowano w obrębie ulic Pszennej, Chmielnej i Żytniej w centralnej części Wyspy Spichrzów. Składać się będzie z dwóch budynków, w których znajdzie się 141 apartamentów o powierzchni od 31 do 82 m2 i wysokości 2,7 m oraz 136 pokoi hotelowych, o powierzchni od 21 do 47 m2, sprzedawanych w systemie condo. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano również garaż podziemny na 174 miejsca i komórki lokatorskie. Zespół zaoferuje w sumie ponad 19,5 tys. m2. W części hotelowej, której aranżację opracowało biuro Ideograf, zaprojektowano też restaurację i strefę SPA & Wellness z basenem, saunami oraz salą konferencyjną. Inwestorem zespołu jest Grupa Kapitałowa Dekpol.

Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Wyspa Spichrzów według projektu biura Mąka Sojka Architekci [nowe wizualizacje] Rozpoczyna się ostatni etap zagospodarowania północnego cypla gdańskiej Wyspy Spichrzów. Projekt nowych kwartałów opracowało biuro Mąka Sojka Architekci.
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku z pozwoleniem na budowę W miejscu dawnej piekarni na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku powstanie nowoczesny apartamentowiec według projektu sopockiej pracowni Roark Studio. Przy realizacji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.
Kobiety Wolności – wyjątkowy projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Z okazji 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów jeden z przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej ozdobiło malowidło prezentujące kilkadziesiąt kobiet zaangażowanych w działalność opozycyjną w okresie PRL.