Architektura MuratorProjektyZespół sakralny parafii św. Moniki w Poznaniu

Zespół sakralny parafii św. Moniki w Poznaniu

Na poznańskim Strzeszynie w północno-zachodniej części miasta trwa realizacja kościoła według projektu pracowni Litoborski+Marciniak.

Zespół sakralny parafii św. Moniki w Poznaniu
Cały zespół rozplanowano wokół niewielkiego wirydarza. Kompleks pomieści kościół, plebanię oraz pomieszczenia pomocnicze służące m.in. organizacji wydarzeń kulturalnych.

Budowa zespołu sakralnego dla niewielkiej parafii pw. św. Moniki przy ul. Biskupińskiej w Poznaniu rozpoczęła się w 2016 roku. W skład założenia wchodzi kościół dla ok. 200 wiernych oraz plebania, które połączone zostaną parterowym pawilonem z pomieszczeniami pomocniczymi i administracyjnymi. Ważną częścią zagospodarowania terenu będzie plac przed świątynią, przy którym zaplanowano wolno stojącą dzwonnicę. Przewidziano też zieleń z małą architekturą oraz plac zabaw. Kościół ma się stać nie tylko przestrzenią sacrum, ale także centrum zastosoważycia społecznegomiejscem, w którym odbywać się będą spotkania, wydarzenia kulturalne oraz imprezy okolicznościowe. Jego oszczędna forma jest próbą nowego spojrzenia na budynki kultu religijnego – mówi współautor Piotr Marciniak. Aby zmniejszyć koszty utrzymania obiektu, zaproponowano takie rozwiązania jak panele fotowoltaiczne czy wymienniki gruntowe. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wyniesie 895 m2

Zakończenie realizacji 2020

Zespół sakralny parafii św. Moniki w Poznaniu
Nowy kościół stanie w centrum projektowanego parku na Strzeszynie.
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Rynek Łazarski z jedną z największych na świecie poduszek ETFE Dobiega końca przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu według konkursowego projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata. Nad przyszłym targowiskiem montowany jest dach z jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z folii ETFE.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.
Biuro SUD Architekt Polska zwyciężyło w konkursie na wielofunkcyjny zespół w Poznaniu Na terenie dawnych koszar ułańskich na poznańskim Łazarzu powstanie nowy zespół mieszkaniowo-biurowy. W zamkniętym konkursie inwestorskim na projekt założenia zwyciężyła pracownia SUD Architekt Polska.
Polski Teatr Tańca / Poznań W starej kamienicy zbudowano relacje nie tylko pomiędzy aktorami, widzami i przestrzenią, lecz także starą oraz nową architekturą. O realizacji Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego pisze Maciej Siuda.
Plac Wolności w Poznaniu: wyniki konkursu Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję tymczasowego zagospodarowania placu Wolności w Poznaniu. Za najbardziej elastyczną propozycję uznano projekt biura UGO Architecture. Prezentujemy wszystkie prace nadesłane na konkurs.