Architektura MuratorProjektyZespół Szkół Muzycznych w Warszawie

Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie

Budynek dawnego Domu Sierot przy ul. Rakowieckiej zostanie zaadaptowany do potrzeb Zespołu Szkół Muzycznych według projektu Konior Studio.

zespol szkol muzycznych w warszawie3
Główna sala koncertowa ma powstać na planie koła i pomieścić 300 słuchaczy. Rys. Materiały prasowe

Projekt wyłoniono w konkursie zorganizowanym przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Architekci mieli stworzyć obiekt, który stałby się wizytówką dzielnicy, a jednocześnie harmonijnie łączył różne rodzaje wielofunkcyjnych przestrzeni. Historyczny budynek wskazał kierunek myślenia o całym założeniu. Dialog nowego ze starym stał się zasadą, która wyraża się kontynuacją struktury, skali i rytmów. Od frontu schody prowadzą na obniżony względem istniejącego terenu plac, który stanowi przedpole dla ukształtowanego w podcieniu wejścia. Otwarta przestrzeń dolnego parteru wprowadza do przestronnego atrium. Łączy ono dwa budynki: zabytkowy (przeznaczony dla edukacji) i projektowany (związany z muzyką). Już stąd odczuwamy salę koncertową – najważniejsze miejsce, cel na drodze muzycznego kształcenia – piszą architekci. Powierzchnia wyniesie ponad 5 tys. m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2016

Siedziba kancelarii prawnej projektu Konior Studio W katowickim Wełnowcu dobiega końca realizacja nowej siedziby jednej z największych śląskich kancelarii prawnych – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy. Projekt obiektu z wykorzystaniem elementów historycznych magazynów znajdujących się na działce opracowało Konior Studio.
Nowa filharmonia w Ostrawie według Konior Studio Do udziału w konkursie na projekt nowej siedziby filharmonii władze Ostrawy zaprosiły trzy pracownie: Steven Holl Architects, Konior Studio i Henning Larsen Architects. Polski zespół zaproponował obiekt w formie przeskalowanej oranżerii wkomponowanej w istniejący park.
Nowa filharmonia w Brnie Wiemy, jak będzie wyglądała nowa sala koncertowa w Brnie według projektu Konior Studio. Na spotkaniu z władzami tego czeskiego miasta autorzy przedstawili właśnie pierwsze wizualizacje budynku.
Centrum edukacji w Czechowicach-Dziedzicach W Czechowicach-Dziedzicach powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej według konkursowego projektu Konior Studio.
Konior Studio projektuje szkołę muzyczną w Warszawie Nowa siedziba Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie powstanie przy ulicy Rakowieckiej, tuż obok zabytkowego zespołu budynków z przełomu XIX i XX wieku. Sercem obiektu będzie sala koncertowa dla trzystu osób. Projekt powstał w pracowni Konior Studio.
"Dotknąć muzyki". Monografia NOSPR w Katowicach "Dotknąć muzyki" to książka o powstawaniu nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.