Architektura MuratorRealizacjeBudynek wielofunkcyjny w Wilanowie

Budynek wielofunkcyjny w Wilanowie

Budynek wzniesiono u zbiegu ulic Klimczaka i Przyczółkowej, na osi widokowej Pałacu Królewskiego. Prace objęły zagospodarowanie przestrzeni wokół obiektu, gdzie powstała ogólnodostępna strefa rekreacyjna i sportowa. Za projekt odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Budynek wielofunkcyjny w Wilanowie
Źródło: materiały prasowe inwestora

Obiekt sięgający wysokości pięciu kondygnacji wzniesiono na planie wielokąta. Podobnie jak inne realizacjie pracowni, również tę cechuje powściągliwość i prostota rozwiązań architektonicznych, którą dynamizuje półokrągła elewacja od strony planowanego placu. Fasada biurowca składa się głównie ze szkła oraz elementów kamiennych z szarego piaskowca.

Budynek przy zapewnieniu obszernych powierzchni biurowych w obrębie jednego piętra, został podzielony na 6 oddzielnych stref z własnymi recepcjami. Łącznie obiekt mieści 29 787 m2 powierzchni biurowej i 6 920 m2 powierzchni handlowo-usługowej.

W projekcie duży nacisk położono na zagospodarowane przestrzeni wokół budynku. Na powierzchni o wielkości 8 600 m2 oprócz zieleni i nasadzeń drzew, powstała infrastruktura sportowa (boiska i miejsca do ćwiczeń) i rekreacyjna (fontanna i trampoliny dla dzieci, scena na koncerty z widownią), dostępna zarówno dla przyszłych pracowników, jak i mieszkańców oraz gości dzielnicy. Prace związane z zagospodarowaniem terenu przyszłych skwerów rozpoczęły się z początkiem lipca. Ich zakończenie planowane jest na koniec września, z wyjątkiem sceny multimedialnej, która powstanie do końca października.

W obiekcie zapewniono 130 miejsc postojowych dla rowerów w dwóch zamkniętych boksach, w garażu na poziomie -1 oraz liczne miejsca postojowe przed budynkiem. Zapewniono też miejsca parkingowe dla niemal tysiąca samochodów.

Gmach Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie: modernizacja według JEMS Architekci Budynek Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie powstał w latach 30. według projektu Rudolfa Świerczyńskiego. Z okazji 100-lecia powołania placówki przejdzie gruntowną modernizację. Nad jej koncepcją pracuje biuro JEMS Architekci.
Półwysep Drewnica: ruszają konsultacje zagospodarowania nabrzeża według JEMS Architekci Spółka Stocznia Centrum Gdańsk, do której należy część terenów postoczniowych na półwyspie Drewnica, zaprasza do dyskusji na temat zagospodarowania tego miejsca. Konsultacje dotyczyć będą projektu opracowanego przez biuro JEMS Architekci, a przeprowadzi je niezależne stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.
LPP Fashion Lab / Gdańsk Charakter architektury nawiązuje do przemysłowej przeszłości tej części gdańskiego Dolnego Miasta i wywodzi się z zabudowy typu halowego – o nowej realizacji JEMS Architekci pisze Piotr Śmierzewski.
Nowy Rynek w Poznaniu z dominantą projektu Jemsów Trwa realizacja kolejnego budynku wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowy obiekt według projektu biura JEMS Architekci będzie głównym elementem identyfikującym cały zespół w przestrzeni miasta.
Perfumiarnia w Poznaniu: zespół mieszkaniowy projektu Jemsów W miejscu dawnej fabryki perfum na poznańskim Łazarzu powstaje nowe wielofunkcyjne założenie. Kompleks pod nazwą Perfumiarnia pomieści nie tylko mieszkania i biura, ale także aparthotel i przestrzeń wystawienniczo-konferencyjną. Za projekt zabudowy wielorodzinnej odpowiada pracownia JEMS Architekci.
Siedziba Transportowego Dozoru Techniczneg w Warszawie Budynek biurowo-hotelowy dzięki zdyscyplinowanej i lapidarnej formie oraz lokalizacji jest ważnym znakiem w przestrzeni warszawskiego Mokotowa. O realizacji JEMS Architekci pisze Jerzy S. Majewski.