Architektura MuratorRealizacjeDom-ogród – o koncepcji SZUCHA Premium Offices Bolesław Stelmach

Dom-ogród – o koncepcji SZUCHA Premium Offices Bolesław Stelmach

Zabytkowy ogród, koło którego stoi dom, chciał, żeby dom był ogrodem. Kamienne, klasycyzujące gmachy okolicznych ministerstw chciały z kolei, aby dom był z kamienia. Od strony ogrodu i historycznego pałacyku z 1895 roku na elewacjach, trejażach, na dachu i we wnętrzu jest więc ogród, natomiast od strony ulic dom przesłaniają – otwierają na kamienne sąsiedztwo – betonowe płoty elewacji – pisze autor budynku Bolesław Stelmach.

SZUCHA Premium Offices
Widok budynku od zbiegu al. Szucha i ul. Litewskiej. Od tej ostatniej elewacja ożywiona jest „wykuszem” w postaci głębokich żyletek z prefabrykatów. W głębi kamienica z lat 1911-1912, w której mieści się teatr Syrena; Fot. Marcin Czechowicz
Biurowiec SZUCHA Premium OfficesWarszawa, al. Szucha 19
AutorzyStelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne, architekci Bolesław Stelmach (generalny projektant), Marek Zarzeczny, Rafał Szmigielski, Zbigniew Wypych
Współpraca autorskaarchitekt Paweł Czernecki
Architektura wnętrzStelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne
Architektura krajobrazuGarden Concept, architekt krajobrazu Piotr Szkołut
KonstrukcjaBKW Biuro Konstrukcyjne Wójtowicz, Włodzimierz Wójtowicz
Generalny wykonawcaErbud
InwestorGPG CORNER – Green Property Group
Powierzchnia terenu3150.0 m²
Powierzchnia zabudowy1915.0 m²
Powierzchnia użytkowa8340.0 m²
Powierzchnia całkowita12470.0 m²
Kubatura41050.0 m³
Projekt (data)2013
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano

Dom zbudowano w bardzo pięknym miejscu. Zabytkowy, ostatni przy alei Jana Chrystiana Szucha ogród, koło którego stoi dom, chciał, żeby dom był ogrodem. Kamienne, klasycyzujące gmachy okolicznych ministerstw w sąsiedztwie chciały z kolei, aby dom był z kamienia. Od strony ogrodu i historycznego pałacyku generałowej Marii Agapijew z 1895 roku na elewacjach, trejażach, na dachu i we wnętrzu jest więc ogród, natomiast od strony ulic dom przesłaniają – otwierają na kamienne sąsiedztwo – betonowe płoty elewacji.

Budynek The Office w Niepołomicach Punktem wyjścia dla projektu siedziby firmy były rosnące na terenie działki kępki brzóz, które architekci postanowili zachować i wyeksponować – o realizacji pracowni James & Mau Arquitectura pisze Jerzy S. Majewski.
Siedziba All Windows w Nysie Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.