Architektura MuratorRealizacjeHotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim projektu MTA Architekci

Hotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim projektu MTA Architekci

Dawny hotel Laureat w Tomaszowie Lubelskim przeszedł spektakularną metamorfozę. Za przebudowę obiektu z lat 80. odpowiada pracownia MTA Architekci Mateusza Tańskiego.

Hotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim projektu MTA Architekci
Hotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim, proj. MTA Architekci; fot. Piotr Krajewski
Hotel ibis Styles Tomaszów LubelskiTomaszów Lubelski, ul. Lwowska 32
AutorzyMTA Architekci
Architektura wnętrzTremend
InwestorB4 Bartecki
Powierzchnia użytkowa3000.0 m²
Data realizacji (początek)2017
Data realizacji (koniec)2020

Hotel Laureat w Tomaszowie Lubelskim zbudowano w latach 1984-1988. Czterokondygnacyjny obiekt w formie prostej, sześciennej bryły stanął przy ówczesnej ulicy 1 Maja w samym centrum miasta. Na powierzchni 2138 m² oferował 47 pokoi, salę konferencyjną i przestrzeń gastronomiczną. W latach 90., po przejęciu przez miasto, hotel prosperował głównie dzięki licznym gościom zza wschodniej granicy, stanowił jednak dla gminy spore obciążenie. Decyzję o sprzedaży nieruchomości radni podjeli na początku 2011 roku. Po ponad 5 latach w końcu się udało. We wrześniu 2016 roku kupiła go lokalna firma B4 Bartecki. Nowy inwestor postanowił przebudować obiekt i otworzyć w nim hotel pod międzynarodową marką ibis Styles. Projekt modernizacji powierzył warszawskiej pracowni MTA Architekci Mateusza Tańskiego.

Czytaj też: Hotel Baltic Palace w Pobierowie |

Hotel ibis w Tomaszowie Lubelskim: las z widokiem na miasto

Projekt zakładał całkowitą przebudowę i rozbudowę hotelu. Nowa bryła została zaprojektowana w taki sposób, by dopasować obiekt do skali otoczenia – tłumaczy Mateusz Tański. Autorzy powiększyli istniejący budynek, dostawiając od frontu dwukondygnacyjną, mocno przeszkloną część, na dole mieszczącą recepcję i punkty handlowo-usługowe, powyżej zaś strefę restauracyjną o powierzchni 140 m². Tę horyzontalną kompozycję równoważą wyraziste żyletki, przesłaniające elewacje dwóch górnych pięter dawnego hotelu. Na dachu powstał rozległy taras z widokiem na miasto. W planach jest jeszcze sala konferencyjna z zapleczem multimedialnym. W zmodernizownych wnętrzach znalazło się 50, nowocześnie wyposażonych pokoi. Za ich wystrój oraz aranżację przestrzeni wspólnych odpowiada biuro Tremend, które w tym przypadku wykorzystało motywy nawiązujące do krajobrazu pobliskiej Puszczy Solskiej oraz Roztocza. Hotel ibis Styles Tomaszów Lubelski został oficjalnie otwarty 3 czerwca tego roku.

Ibis Styles Tomaszów Lubelski: lokalizacja

PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.
Apartamenty na Wilczej Porębie projektu studio de.materia Dwa nowe apartamenty na Wilczej Porębie w Karpaczu zaprojektowało studio de.materia z Poznania. Obiekty, inspirowane tradycyjną architekturą drewnianych schronisk górskich oraz domów karkonoskich z przełomu XIX i XX wieku, oferują nowoczesną przestrzeń wypoczynku i spektakularny widok na pobliską Śnieżkę.
Nobu Hotel Warsaw: zaglądamy do środka nowego hotelu projektu medusa group [GALERIA] Nobu Hotel Warsaw projektu medusa group został już oficjalnie otwarty. Jak prezentuje się w środku? Jak wyglądają wnętrza Nobu Hotel Warsaw?