Architektura MuratorRealizacjeHotel Puro w Łodzi

Hotel Puro w Łodzi

O hotelu, który domknął kwartał starej, kamienicznej zabudowy, wypełniając narożną działkę w pobliżu pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktury i parku Staromiejskiego, pisze Katarzyna Waloryszak.

Hotel Puro w Łodzi
Północno-wschodni narożnik zamykający wnętrze placu od południa. W tej części ulokowano na parterze bar, na piętrze salę konferencyjną, a na ostatniej kondygnacji siłownię; Fot. Marcin Czechowicz
Hotel PuroŁódź, ul. Ogrodowa 16
AutorzyASW Architekci, architekci prowadzący: Michał Ankiersztajn, Dariusz Stankiewicz, Jarosław Wroński; zespół projektowy: Michał Karykowski, Martyna Antczak-Galant, Hanna Ankiersztajn, Maria Swarowska, Anna Matylla- Włodarczyk
Architektura wnętrzSuperfutures, Londyn
KonstrukcjaBUD-EKSPERT, Poznań
InwestorGenfer Hotel Łódź Sp. z o.o.
Inwestor zastępczy:HOTELINWEST Sp. z o.o.
Powierzchnia terenu1604.0 m²
Powierzchnia zabudowy1313.0 m²
Powierzchnia użytkowa5430.0 m²
Powierzchnia całkowita9037.0 m²
Powierzchnia netto:7091 m2
Liczba pokoi:130
Kubatura31463.0 m³
Projekt2017
Data realizacji (początek)2018
Data realizacji (koniec)2019
Koszt inwestycjinie podano

Projekty hoteli dają świetną okazję do eksperymentowania z przestrzenią. Użytkownikom umożliwiają degustację nowych doznań i lokalnej kultury. Architekci szukają nowych „opowieści o miastach”, aby projektowane przez nich hotele prezentowały walory miejsc w świeży i intrygujący sposób. Biznes hotelarski zaistniał jako mecenas architektury, gdy rodzina Pritzkerów postanowiła utworzyć fundację, która przyznaje najważniejszą, coroczną nagrodę architektoniczną na świecie. Twórcy sieci hoteli Hyatt wielokrotnie podkreślali, jak ogromny wpływ miała jakość architektury na rozwój ich potęgi. Dziś, 50 lat później, pojawia się analogiczna sytuacji. Pośród korporacyjnych potęg multiplikują się nowe pomysły na prowadzenie biznesu turystycznego. Pośród twardych reguł i strategii korporacji, jakie od początku lat 60. znacząco wpłynęły na wygląd naszego krajobrazu, dziś rośnie wrażenie, że znów to branża hotelarska staje się mecenasem wartości architektury i estetyki. Takie podejście przyświeca twórcom sieci hoteli Puro, a łódzki hotel w sposób nieoczywisty pozwala odczuwać miasto, zaskakując nawet mieszkańców.

Tagi:
Nobu Hotel Warsaw: zaglądamy do środka nowego hotelu projektu medusa group [GALERIA] Nobu Hotel Warsaw projektu medusa group został już oficjalnie otwarty. Jak prezentuje się w środku? Jak wyglądają wnętrza Nobu Hotel Warsaw?
Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią. Obiekt znalazł się właśnie w finale międzynarodowego konkursu HD Awards, organizowanego przez amerykański magazyn „Hospitality Design”.
Hotel na Wyspie Spichrzów Wyspa Spichrzów, która świadczyła kiedyś o potędze handlowej Gdańska, po zniszczeniach wojennych długo pozostawała zaniedbana. Aktualnie wobec turystyfikacji Głównego Miasta została przekształcona w wyspę hoteli i apartamentów. O realizacji Holiday Inn Gdańsk - City Centre projektu RKW Architektur + piszą Jerzy S. Majewski i Daniel Załuski, a o historii wyspy Tomasz Żylski.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA] Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje kolejny zespół apartamentów. Za jego projekt odpowiada pracownia Kozikowski Design.