Architektura MuratorRealizacjeHotel Puro w Łodzi

Hotel Puro w Łodzi

O hotelu, który domknął kwartał starej, kamienicznej zabudowy, wypełniając narożną działkę w pobliżu pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktury i parku Staromiejskiego, pisze Katarzyna Waloryszak.

Hotel Puro w Łodzi
Północno-wschodni narożnik zamykający wnętrze placu od południa. W tej części ulokowano na parterze bar, na piętrze salę konferencyjną, a na ostatniej kondygnacji siłownię; Fot. Marcin Czechowicz
Hotel PuroŁódź, ul. Ogrodowa 16
AutorzyASW Architekci, architekci prowadzący: Michał Ankiersztajn, Dariusz Stankiewicz, Jarosław Wroński; zespół projektowy: Michał Karykowski, Martyna Antczak-Galant, Hanna Ankiersztajn, Maria Swarowska, Anna Matylla- Włodarczyk
Architektura wnętrzSuperfutures, Londyn
KonstrukcjaBUD-EKSPERT, Poznań
InwestorGenfer Hotel Łódź Sp. z o.o.
Inwestor zastępczy:HOTELINWEST Sp. z o.o.
Powierzchnia terenu1604.0 m²
Powierzchnia zabudowy1313.0 m²
Powierzchnia użytkowa5430.0 m²
Powierzchnia całkowita9037.0 m²
Powierzchnia netto:7091 m2
Liczba pokoi:130
Kubatura31463.0 m³
Projekt2017
Data realizacji (początek)2018
Data realizacji (koniec)2019
Koszt inwestycjinie podano

Projekty hoteli dają świetną okazję do eksperymentowania z przestrzenią. Użytkownikom umożliwiają degustację nowych doznań i lokalnej kultury. Architekci szukają nowych „opowieści o miastach”, aby projektowane przez nich hotele prezentowały walory miejsc w świeży i intrygujący sposób. Biznes hotelarski zaistniał jako mecenas architektury, gdy rodzina Pritzkerów postanowiła utworzyć fundację, która przyznaje najważniejszą, coroczną nagrodę architektoniczną na świecie. Twórcy sieci hoteli Hyatt wielokrotnie podkreślali, jak ogromny wpływ miała jakość architektury na rozwój ich potęgi. Dziś, 50 lat później, pojawia się analogiczna sytuacji. Pośród korporacyjnych potęg multiplikują się nowe pomysły na prowadzenie biznesu turystycznego. Pośród twardych reguł i strategii korporacji, jakie od początku lat 60. znacząco wpłynęły na wygląd naszego krajobrazu, dziś rośnie wrażenie, że znów to branża hotelarska staje się mecenasem wartości architektury i estetyki. Takie podejście przyświeca twórcom sieci hoteli Puro, a łódzki hotel w sposób nieoczywisty pozwala odczuwać miasto, zaskakując nawet mieszkańców.

Tagi:
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.
Good Spot: mobilny hotel na czas pandemii projektu Polaków Good Spot to pierwsza sieć mobilnych hoteli w naszym kraju. Funkcjonalne pokoje powstają w wyniku adaptacji wycofanych z rynku naczep chłodniczych, a za całym projektem stoi młode biuro architektoniczne Znamy się.
Zespół hotelowy w Wiśle projektu Franta Group Pracownia Franta Group zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt nowego hotelu w Wiśle. Zespół pięciu oblicowanych drewnem pawilonów nawiązywać ma do przeskalowanych górskich chat.
IBB Grand Hotel Lublinianka według Toya Design Zabytkowy  Grand Hotel Lublinianka przeszedł ostatnio metamorfozę. W historycznych wnętrzach pojawiły się m.in. graficzne motywy nawiązujące do architektonicznych reliefów widniejących na elewacjach kamienic Lublina.