Architektura MuratorRealizacjeInspirujący impuls dzięki innowacyjnym rozwiązaniom LED firmy KLUŚ

Inspirujący impuls dzięki innowacyjnym rozwiązaniom LED firmy KLUŚ

Naszą misją jest inspirowanie do tworzenia pięknej, funkcjonalnej architektury i oryginalnego designu – pisze Maciej Kluś.

Inspirujący impuls dzięki innowacyjnym rozwiązaniom LED firmy KLUŚ

Pracując nad koncepcją architektoniczną, projektanci czerpią inspirację z różnych źródeł. Zachęcamy, aby w trakcie pierwszych decyzji projektowych, brać pod uwagę nie tylko funkcję i bryłę, ale również światło. Współczesne rozwiązania LED dostarczają bogate spektrum inspiracji i możliwości, dzięki którym światło może współtworzyć architekturę już na początkowym etapie koncepcji.

Przestrzenie, które są okazją do wykorzystania potencjału systemu LED firmy KLUŚ to m.in. wnętrza ze stropami różnej wysokości, z antresolami czy ścianami z rozrzeźbionymi strukturami. Oświetlenie i architektura wspierają się nawzajem kiedy oprawa rozświetla pomieszczenie światłem odbitym, tworząc subtelne sceny świetlne. Jesteśmy zwolennikiem i propagatorem projektowania, które „ukrywa” źródło światła, mając na uwadze odczucia i komfort użytkownika. Światło pośrednie – Indirect Lighting – jest dla nas niezwykle szlachetnym narzędziem w projektowaniu architektury czy produktu.

Nasze rozwiązania mogą zainspirować do tworzenia innej, wysublimowanej architektury. Dostarczają innowacyjnego impulsu szczególnie we wstępnej fazie kreacji.

Produkty KLUŚ znajdują głównie niekonwencjonalnych odbiorców. Nie oznacza to jednak, że architekci preferujący klasyczny design nie sięgają po nasze produkty. „Niekonwencjonalny” oznacza w tym przypadku „thinking outside the box” („myślenie niestandardowe – poza pudełkiem” – ulubiona metafora Steve’a Jobsa). Zespół KLUŚ poszukuje rozwiązań poza przyjętymi standardami, czego najlepszym przykładem są liczne, międzynarodowe patenty.  Projektujemy interpretując rzeczywistość „po swojemu” na bazie wieloletnich, co ważniejsze własnych, wielobranżowych doświadczeń.

Projektujemy i wdrażamy rozwiązania, dzięki którym:

- pięknie i funkcjonalnie oświetlisz projektowaną przestrzeń,
- zapewnisz wygodny, sprawny montaż ekipie budowlanej,
- Twój klient łatwo wymieni źródło światła w celach serwisowych, nawet we wbudowanych oprawach w płytach gipsowo-kartonowych,
- atrakcyjnie zaaranżujesz wysokie przestrzenie podwieszonymi instalacjami LED,
- podzielisz przestrzeń przy pomocy stojących opraw LED lub rozciągniętych między stropem, podłogą i ścianami,
- zamontujesz uszczelnione oświetlenie LED w podłogach, podjazdach i parkingach.

Jak zaplanować oświetlenie, aby projekt był zgodny z normami? Ile luksów, lumenów? Jaka temperatura barwowa pasków LED?

Nasi inżynierowie sprzedaży doradzą i dostarczą analizę wydajności świetlnej na podstawie wybranej oprawy LED w projektowanym wnętrzu. Dysponujemy plikami fotometrycznymi w formacie IES I LDT. Rzut pomieszczenia w zupełności wystarczy nam do wykonania potrzebnych obliczeń.

Dysponujemy szczegółowymi filmami instruktażowymi naszych rozwiązań popartymi zdjęciami z realizacji oraz uproszczonymi modelami 3D opraw LED.

Zdjęcia z realizacji są gotową inspiracją, a filmy bazą praktycznej wiedzy dla ekipy budowlanej. Filmy instruktażowe są nagrane w wysokiej jakości i zostały umieszczone na serwisach: VIMEO, YOUTUBE oraz stronie www.KlusDesign.pl.

Modele 3D opraw KLUŚ zapisane są w najpopularniejszych rozszerzeniach. Import plików 3D ułatwia projektowanie i zdecydowanie przyśpiesza etap koncepcyjny.

Wyginamy wybrane oprawy LED do zadanych kształtów.

Rysunki kształtów wystarczą nam do wygięcia profili LED. Dobierzemy zawieszki, łączniki i inne akcesoria, aby skompletować piękną oprawę.

Uszczelniamy wybrane oprawy LED do różnych poziomów szczelności „IP”.

Uszczelniamy wybrane oprawy do zastosowań zewnętrznych oraz do zastosowań wewnętrznych (np. w łazienkach, parkingach, tarasach).

Dobierzemy odpowiednie sterowanie LED. Zaproponujemy aplikację na urządzenie mobilne oraz praktyczne włączniki bezdotykowe – zbliżeniowe.

Autor: Maciej Kluś