Architektura MuratorRealizacjeMiejskie Przedszkole w Sosnowcu

Miejskie Przedszkole w Sosnowcu

O przedszkolu ze szklarnią, zieloną skarpą, amfiteatrem i ścianką wspinaczkową, zlokalizowanym między blokami, ogródkami działkowymi i terenem przemysłowym, pisze Justyna Swoszowska.

Miejskie Przedszkole w Sosnowcu
Naszczycie wzniesienia znajduje się podłużna, niewielka szklarnia. Naturalne obniżenie terenu wykorzystano dla zaaranżowania amfiteatralnej przestrzeni, która latem wykorzystywana jest do różnych aktywności; Fot. Tomasz Zakrzewski / archifolio.pl
Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 20Sosnowiec, ul. Śliwki 38
AutorzyPracownia Projektowa AiM Arkadiusz Miśkiewicz, architekt Arkadiusz Miśkiewicz
Współpraca autorskaarchitekci Wojciech Gierlotka, Michał Mrozowski, Jacek Ołdakowski
Architektura wnętrzPracownia Projektowa AiM Arkadiusz Miśkiewicz
Architektura krajobrazuPracownia Projektowa AiM Arkadiusz Miśkiewicz, architekt krajobrazu Hanna Milic
KonstrukcjaPracownia Projektowa Tomasz Wroński
Generalny wykonawcaInvekos.c.
Wykonawca ogrodu:Ogrody Marzeń P.P.H.U. Centrum Ogrodnicze S.C. Monika Sojka-Gołąbek
InwestorGmina Sosnowiec
Powierzchnia terenu4895.0 m²
Powierzchnia zabudowy293.0 m²
Powierzchnia użytkowa551.0 m²
Powierzchnia całkowita670.0 m²
Kubatura2019.0 m³
Projekt2015-2016
Data realizacji (początek)2016
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjiok. 3 325 000 PLN
Tagi:
Przedszkole samorządowe w Grabówce koło Białegostoku Mieszkańcy Grabówki od blisko dwudziestu lat zabiegali o budowę przedszkola w swojej miejscowości. Ale być może warto było czekać. Zrealizowany właśnie obiekt projektu architekta Piotra Jańskiego zdobył wyróżnienie w konkursie Nagroda Roku SARP 2019.
Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej W podwarszawskiej Podkowie powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym według projektu polskiego oddziału duńskiego biura Bjerg Arkitektur
Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej W podwarszawskiej Podkowie powstanie zaawansowany technologicznie budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym. Projekt obiektu na zlecenie władz miasta opracował polski oddział duńskiego biura Bjerg Arkitektur.
Przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach Dorosła osoba, po przekroczeniu progu przedszkola, czuje się w nim jak Guliwer w krainie Liliputów. Jest to świat dzieci, o dostosowanym do ich wzrostu nie tylko podstawowym wyposażeniu. Cały budynek został zaprojektowany z myślą o nich – pisze Hanna Szukalska.
Przedszkole na Gumieńcach w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miejskiego w Szczecinie pracownia maxberg przygotowała projekt nowego przedszkola na osiedlu Gumieńce. Realizacja ma się rozpocząć pod koniec 2019 roku.
Nowa szkoła w Stargardzie W sierpniu tego roku oddano do użytku nowy zespół szkolno-przedszkolny w Stargardzie. Budynek autorstwa lokalnej pracowni Art-Projekt zrealizowano zaledwie w ciągu 10 miesięcy.