Architektura MuratorRealizacjeMotel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Budynek mieści pierwszy w Polsce hotel niemieckiej marki Motel One. Obiekty tej sieci charakteryzuje zwykle aranżacja odnosząca się do historii miasta, w którym są zlokalizowane. W Warszawie wybór padł na Fryderyka Chopina. Mural z wizerunkiem kompozytora autorstwa Mariusza Libela, współtwórcy grupy Twożywo, można zobaczyć już w lobby hotelu. W strefie One Lounge ustawiono m.in. wykonane na zamówienie stoliki z nadrukowanymi na blatach nutnikami czy sofę nawiązującą do klawiszy fortepianu, a ściany ozdobiono motywami nut i odnoszącymi się do postaci Chopina oprawionymi grafikami.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 12 700 m2. Motel One Warszawa-Chopin oferuje bar, sala konferencyjna oraz 333 niewielkie pokoje, w których ceny zaczynają się już od 259 zł za noc.

W Warszawie wciąż brakuje miejsc hotelowych, ale w ostatnim czasie inwestorzy zapowiedzieli realizację kilkunastu nowych obiektów. Trwa przebudowa hotelu Rialto według projektu medusagroup, niedawno ukończono modernizację Grand Hotelu, hotelu Europejskiego i hotelu Warszawa, a także oddano do użytku Marriott Renaissance i pierwszy w Warszawie hotel sieci Vienna House, który ulokował się w jednym z budynków kompleksu P4 projektu pracowni JEMS Architekci.

Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią. Obiekt znalazł się właśnie w finale międzynarodowego konkursu HD Awards, organizowanego przez amerykański magazyn „Hospitality Design”.
Hotel na Wyspie Spichrzów Wyspa Spichrzów, która świadczyła kiedyś o potędze handlowej Gdańska, po zniszczeniach wojennych długo pozostawała zaniedbana. Aktualnie wobec turystyfikacji Głównego Miasta została przekształcona w wyspę hoteli i apartamentów. O realizacji Holiday Inn Gdańsk - City Centre projektu RKW Architektur + piszą Jerzy S. Majewski i Daniel Załuski, a o historii wyspy Tomasz Żylski.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Hotel Puro w Łodzi O hotelu, który domknął kwartał starej, kamienicznej zabudowy, wypełniając narożną działkę w pobliżu pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktury i parku Staromiejskiego, pisze Katarzyna Waloryszak.
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje kolejny zespół apartamentów. Za jego projekt odpowiada pracownia Kozikowski Design.
Hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre Na gdańskiej Wyspie Spichrzów stanął kolejny nowy obiekt. Czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre zaprojektowało biuro RKW Architektur+.