Architektura MuratorRealizacjeMotel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Budynek mieści pierwszy w Polsce hotel niemieckiej marki Motel One. Obiekty tej sieci charakteryzuje zwykle aranżacja odnosząca się do historii miasta, w którym są zlokalizowane. W Warszawie wybór padł na Fryderyka Chopina. Mural z wizerunkiem kompozytora autorstwa Mariusza Libela, współtwórcy grupy Twożywo, można zobaczyć już w lobby hotelu. W strefie One Lounge ustawiono m.in. wykonane na zamówienie stoliki z nadrukowanymi na blatach nutnikami czy sofę nawiązującą do klawiszy fortepianu, a ściany ozdobiono motywami nut i odnoszącymi się do postaci Chopina oprawionymi grafikami.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 12 700 m2. Motel One Warszawa-Chopin oferuje bar, sala konferencyjna oraz 333 niewielkie pokoje, w których ceny zaczynają się już od 259 zł za noc.

W Warszawie wciąż brakuje miejsc hotelowych, ale w ostatnim czasie inwestorzy zapowiedzieli realizację kilkunastu nowych obiektów. Trwa przebudowa hotelu Rialto według projektu medusagroup, niedawno ukończono modernizację Grand Hotelu, hotelu Europejskiego i hotelu Warszawa, a także oddano do użytku Marriott Renaissance i pierwszy w Warszawie hotel sieci Vienna House, który ulokował się w jednym z budynków kompleksu P4 projektu pracowni JEMS Architekci.

Nobu Hotel Warsaw: zaglądamy do środka nowego hotelu projektu medusa group [GALERIA] Nobu Hotel Warsaw projektu medusa group został już oficjalnie otwarty. Jak prezentuje się w środku? Jak wyglądają wnętrza Nobu Hotel Warsaw?
Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią. Obiekt znalazł się właśnie w finale międzynarodowego konkursu HD Awards, organizowanego przez amerykański magazyn „Hospitality Design”.
Hotel na Wyspie Spichrzów Wyspa Spichrzów, która świadczyła kiedyś o potędze handlowej Gdańska, po zniszczeniach wojennych długo pozostawała zaniedbana. Aktualnie wobec turystyfikacji Głównego Miasta została przekształcona w wyspę hoteli i apartamentów. O realizacji Holiday Inn Gdańsk - City Centre projektu RKW Architektur + piszą Jerzy S. Majewski i Daniel Załuski, a o historii wyspy Tomasz Żylski.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Hotel Puro w Łodzi O hotelu, który domknął kwartał starej, kamienicznej zabudowy, wypełniając narożną działkę w pobliżu pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktury i parku Staromiejskiego, pisze Katarzyna Waloryszak.
Zespół apartamentów Grano Residence w Gdańsku Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje kolejny zespół apartamentów. Za jego projekt odpowiada pracownia Kozikowski Design.