Architektura MuratorRealizacjeMotel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Budynek mieści pierwszy w Polsce hotel niemieckiej marki Motel One. Obiekty tej sieci charakteryzuje zwykle aranżacja odnosząca się do historii miasta, w którym są zlokalizowane. W Warszawie wybór padł na Fryderyka Chopina. Mural z wizerunkiem kompozytora autorstwa Mariusza Libela, współtwórcy grupy Twożywo, można zobaczyć już w lobby hotelu. W strefie One Lounge ustawiono m.in. wykonane na zamówienie stoliki z nadrukowanymi na blatach nutnikami czy sofę nawiązującą do klawiszy fortepianu, a ściany ozdobiono motywami nut i odnoszącymi się do postaci Chopina oprawionymi grafikami.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 12 700 m2. Motel One Warszawa-Chopin oferuje bar, sala konferencyjna oraz 333 niewielkie pokoje, w których ceny zaczynają się już od 259 zł za noc.

W Warszawie wciąż brakuje miejsc hotelowych, ale w ostatnim czasie inwestorzy zapowiedzieli realizację kilkunastu nowych obiektów. Trwa przebudowa hotelu Rialto według projektu medusagroup, niedawno ukończono modernizację Grand Hotelu, hotelu Europejskiego i hotelu Warszawa, a także oddano do użytku Marriott Renaissance i pierwszy w Warszawie hotel sieci Vienna House, który ulokował się w jednym z budynków kompleksu P4 projektu pracowni JEMS Architekci.

Zespół hotelowy Karkonosze Springs W Staniszowie na Dolnym Śląsku powstać ma zespół wypoczynkowy Karkonosze Springs. W skład kompleksu wejdzie hotel, budynek usługowy i 20 dwukondygnacyjnych obiektów mieszczących apartamenty. Projekt założenia opracowało Q2Studio.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.
Hotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim projektu MTA Architekci Dawny hotel Laureat w Tomaszowie Lubelskim przeszedł spektakularną metamorfozę. Za przebudowę obiektu z lat 80. odpowiada pracownia MTA Architekci Mateusza Tańskiego.