Architektura MuratorRealizacjeMotel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.

Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA]

Budynek mieści pierwszy w Polsce hotel niemieckiej marki Motel One. Obiekty tej sieci charakteryzuje zwykle aranżacja odnosząca się do historii miasta, w którym są zlokalizowane. W Warszawie wybór padł na Fryderyka Chopina. Mural z wizerunkiem kompozytora autorstwa Mariusza Libela, współtwórcy grupy Twożywo, można zobaczyć już w lobby hotelu. W strefie One Lounge ustawiono m.in. wykonane na zamówienie stoliki z nadrukowanymi na blatach nutnikami czy sofę nawiązującą do klawiszy fortepianu, a ściany ozdobiono motywami nut i odnoszącymi się do postaci Chopina oprawionymi grafikami.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 12 700 m2. Motel One Warszawa-Chopin oferuje bar, sala konferencyjna oraz 333 niewielkie pokoje, w których ceny zaczynają się już od 259 zł za noc.

W Warszawie wciąż brakuje miejsc hotelowych, ale w ostatnim czasie inwestorzy zapowiedzieli realizację kilkunastu nowych obiektów. Trwa przebudowa hotelu Rialto według projektu medusagroup, niedawno ukończono modernizację Grand Hotelu, hotelu Europejskiego i hotelu Warszawa, a także oddano do użytku Marriott Renaissance i pierwszy w Warszawie hotel sieci Vienna House, który ulokował się w jednym z budynków kompleksu P4 projektu pracowni JEMS Architekci.

Hotel Rosewood London Położony w pobliżu Covent Garden, City i West Endu pięciogwiazdkowy Rosewood London to jeden z najbardziej luksusowych londyńskich hoteli. Wybudowany w 1914 roku w stylu edwardiańskim według projektu H. Percy’ego Moncktona łączy angielskie dziedzictwo ze współczesnym wyrafinowaniem.
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].