Architektura MuratorRealizacjeRestauracja Stan Surowy w warszawskim Wawrze – pierwsza realizacja młodej pracowni Ggrupa

Restauracja Stan Surowy w warszawskim Wawrze – pierwsza realizacja młodej pracowni Ggrupa

Pracownię Ggrupa tworzą trzej absolwenci Politechniki Śląskiej: Paweł Lipiński, Fryderyk Graniczny i Mateusz Frankowski, zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu eVolo na wieżowiec przyszłości. Prezentujemy ich pierwszą komercyjną realizację.

Restauracja Stan Surowy w warszawskim Wawrze – pierwsza realizacja młodej pracowni Ggrupa
Restauracja Stan Surowy w Warszawie, proj. Ggrupa projektowa
Restauracja Stan SurowyWarszawa ul. Patriotów 160
AutorzyGgrupa projektowa, architekci Mateusz Frankowski, Paweł Lipiński, Fryderyk Graniczny
Powierzchnia użytkowa120.0 m²
Data realizacji (koniec)2018

Stan Surowy to jednocześnie restauracja serwująca dania inspirowane kuchnią azjatycką, jak i klimatyczny bar, do którego można wpaść wieczorem na drinka. To miejsce założone przez trzech przyjaciół, mających za sobą lata wspólnej pracy na warszawskim rynku gastronomicznym. Do aranżacji wnętrz tego nowo otwartego lokalu zaprosili pracownię Ggrupa, prowadzoną przez znających się jeszcze ze studiów trzech młodych architektów: Pawła Lipińskiego, Fryderyka Granicznego i Mateusza Frankowskiego.

Zgodnie z przyszłą nazwą restauracji, studwudziestometrowa przestrzeń restauracji utrzymana jest w surowym, industrialnym stylu. Dominującym materiałem jest beton o różnych wybarwieniach, który pokrywa wszystkie ściany oraz podłogę. Wpisujące się w tę stylistykę instalacje elektryczne i wentylacyjne zostały pozostawione jako odsłonięte, a całość dopełniają stalowe elementy w postaci konstrukcji nad barem oraz podwieszanych sufitów i ścianek z siatki zgrzewanej.

Nawiązań do Azji należy z kolei doszukiwać się w elementach drewnianych i minimalistycznych kompozycjach roślinnych. Meble swoimi równymi podziałami wyznaczają spokojny rytm wnętrza. Drewno dębowe zostało wykorzystane do wykonania zabudowy baru, wypełnień szafek kuchennych, regału, stołów i stołków barowych – tłumaczą architekci, którzy są też autorami wyposażenia.

Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.
Mieszkanie Kos w Poznaniu: apartament z przestrzenią do pracy Apartament zlokalizowany na trzecim piętrze budynku w centrum Poznania powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Projekt zakładał zaprojektowanie wnętrza w taki sposób, by możliwe było połączenie funkcji mieszkalnej z przestrzenią do pracy.