Architektura MuratorRealizacjeSpołeczna Szkoła Podstawowa w Miliczu

Społeczna Szkoła Podstawowa w Miliczu

Na szkołę zaadaptowano jeden z obiektów na terenie dawnej fabryki bombek w Miliczu. Przemysłowa historia miejsca wraz z dziecięcymi wyobrażeniami były punktem wyjścia dla architektów. Realizację doceniła kapituła Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2018 w kategorii wnętrze i dizajn – pisze Aleksandra Czupkiewicz.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Miliczu
Widok na strefę wejściową (elewacja południowa) szkoły podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu; Fot. Marcin Skiba, WWW.MARCINSKIBA.COM
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren – adaptacja jednego z obiektów dawnej fabryki bombekMilicz, ul. Dąbrowskiego 3
Autorzy projektu wnętrz:PORT, architekci Józef Franczok, Marcin Kolanus; współpraca autorska: architekci Magdalena Targosz, Klaudia Pater
Autorzy projektu przebudowy budynku:pracownia projektowa SIGMA
InwestorKOM T. Defratyka
Powierzchnia terenu17808.0 m²
Powierzchnia zabudowy1467.0 m²
Powierzchnia użytkowa2287.0 m²
Kubatura14316.0 m³
Projekt2016
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Siłownia Lush Life projektu pracowni Madama Wystrój nowej siłowni w Turku pod Poznaniem znacznie odbiega od typowych klubów fitnesss. Za projektem aranżacji stoją architektki z warszawskiej pracowni Madama.
Lodziarnia Dudek w Szczucinie projektu pracowni Pigalopus Malwina Borowiec i Karolina Chodur z warszawsko-krakowskiej pracowni Pigalopus zaprojektowały wnętrza kolejnej lodziarni, tym razem w niewielkim Szczucinie w Małopolsce.
Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach nowo otwartego hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią.
Siedziba pracowni Massive Design Półotwarte organiczne sufity zaprojektowane przy użyciu technologi modelowania przestrzennego, wprowadzają klimat statku kosmicznego — pisze Adam Orlewicz.
Magnat Ceramic Care Plamoodporna, ceramiczna farba do wnętrz. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, jest antystatyczna, co zapewnia zmniejszone przywieranie kurzu, tworzy powłokę odporną na plamy, zmywanie oraz intensywne użytkowanie. Polecana do malowania pomieszczeń użyteczności publicznej. Dostępna w 52 gotowych kolorach.
Optiva Ceramic Super Matt 3 W farbie do wnętrz Optiva Ceramic zastosowano technologię ceramiczną, która zapewnia wysoką odporność powierzchni na wybłyszczenia i powstawanie śladów, dając zarazem wyrazistą głębię koloru. Farba polecana jest do pomieszczeń biurowych i wnętrz publicznych, np. sal muzealnych.