Architektura MuratorRealizacjeSZUCHA Premium Offices w Warszawie

SZUCHA Premium Offices w Warszawie

Analiza kontekstu, ranga alei Szucha, bliskość historycznych parków, wszystko to znalazło odbicie w tektonice, strukturze i symbolice obiektu – o nowej realizacji pracowni Stelmach i Partnerzy, licznych odniesieniach architektury budynku do okolicznych gmachów i zintegrowaniu biurowca z wszechobecną zielenią piszą Andrzej Bulanda i Jerzy S. Majewski. W numerze także wypowiedzi Bolesława Stelmacha, współautora obiektu, oraz Artura Nowakowskiego, prezesa firmy Green Property Group, która zrealizowała inwestycję. Ponadto przypominamy krótką historię tej prestiżowej lokalizacji i sąsiadującej z biurowcem zmodernizowanej willi z 1895 roku.

SZUCHA Premium Offices
Biurowiec SZUCHA Premium Offices wyraźnie wpisuje się w kontekst al. Szucha; pionowymi podziałami elewacji nawiązuje m.in. do zlokalizowanego po przeciwnej stronie ul. Litewskiej budynku Articom Center należącego do MSZ RP; w głębi po lewej budynek Plac Unii; Fot. Marcin Czechowicz
Siedziba All Windows w Nysie Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.