Architektura MuratorRealizacjeTrzop Architekci zaprojektowali biuro firmy L’Oreal w Browarach Warszawskich

Trzop Architekci zaprojektowali biuro firmy L’Oreal w Browarach Warszawskich

Polski oddział firmy L'Oréal ma nową siedzibę. Biura koncernu mieszczą się od niedawna w kompleksie Browarów Warszawskich na Woli. Za aranżację wnętrz odpowiada pracownia Trzop Architekci.

Trzop Architekci zaprojektowali biuro firmy L’Oreal w Browarach Warszawskich
Siedziba polskiego oddziału L'OréalWarszawa, ul. Grzybowska 62
AutorzyTrzop Architekci, Bartosz Trzop, Katarzyna Chmurzyńska-Mazur, Anna Chamier-Kwiatkowska
Powierzchnia użytkowa6000.0 m²
Projekt (data)2018
Data realizacji (koniec)2019

Wielofunkcyjny zespół na terenie dawnych Browarów Warszawskich powstaje od 2016 roku według projektu pracowni JEMS Architekci. W ubiegłym roku oddano tu do użytku pierwszy z kilku planowanych biurowców, tzw. Biura przy Bramie. Swoje siedziby mają w nim takie firmy jak Epam Systems Poland czy międzynarodowa sieć coworkingowa WeWork. Ponad 6000 m² na czterech piętrach obiektu zajmuje też polski oddział koncernu L’Oréal. Za aranżację wnętrz kosmetycznego potentata odpowiada pracownia Trzop Architekci.

Projekt został stworzony w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju. Naszym celem było przede wszystkim zadbanie o społeczność firmy L'Oréal, skupienie się na potrzebach pracowników, ich nawykach i sposobie pracy zespołu. Spójność zastosowanych rozwiązań odzwierciedla główne założenie projektu – dążenie do integrowania ludzi, współdzielenia zasobów i pomysłów – wyjaśnia Bartosz Trzop, założyciel i dyrektor generalny Trzop Architekci.

Autorzy przewidzieli m.in. różnego rodzaju strefy dla pracowników poszczególnych działów firmy, głównym motywem jest jednak łuk, powtarzający się w wielu wariantach. Przywodząc na myśl arkady, ma podkreślać francuskie korzenie grupy L’Oréal, a jednocześnie nawiązywać do charakterystycznych elementów architektonicznych na terenie Browarów Warszawskich. Do tożsamości miejsca odwołują się również otwarte sufity z widocznymi instalacjami oraz stalowe regały. Umeblowanie prawie 500 stanowisk pracy dostarczyła firma Bene.

Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.