Architektura MuratorRealizacjeZespół biurowy High Five w Krakowie – nowa realizacja nsMoonStudio

Zespół biurowy High Five w Krakowie – nowa realizacja nsMoonStudio

Zakończył się pierwszy etap realizacji zespołu biurowców High Five w Krakowie według projektu nsMoonStudio. Docelowo będzie to największa przestrzeń coworkingowa w stolicy Małopolski.

Zespół biurowy High Five w Krakowie – nowa realizacja nsMoonStudio

Kompleks znajduje się niemal w samym centrum miasta, sąsiadując z Dworcem Głównym PKP i PKS. Nowa architektura jest kontynuacją linii zabudowy wyznaczonej przez wschodnią i zachodnią elewację Galerii Krakowskiej. Dotychczas powstały dwa z pięciu budynków, które oferują ponad 23 tys. m² powierzchni do wynajęcia. Docelowo powstanie ponad 70 tys. m², czyniąc High Five największą przestrzenią coworkingową w Krakowie.

Już teraz z biurowców korzystają takie firmy jak ABB, PwC, Business Link, Ocado Technology czy Symphony. Zaaranżowane pomiędzy obiektami zróżnicowane funkcjonalnie przestrzenie mają stać się miejscem spędzania wolnego czasu zarówno dla pracowników, jak i wszystkich mieszkańców.

To również najbardziej rowerowe biurowce w mieście, dysponujące parkingiem Bike5ive dla 365 jednośladów wraz z szatnią i prysznicami dla użytkowników. Budynki ubiegają się o certyfikaty LEED na poziomie minimum Gold oraz Obiekt bez Barier.

Projekt architektoniczny opracowało nsMoonStudio, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

biurowce High Five Kraków
Fot.: materiały prasowe
Tagi:
Autor: Monika Wiecha
Osiedle Park Skandynawia w Warszawie projektu nsMoonStudio Na warszawskiej Pradze-Południe, w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Promenada i redakcji „Architektury-murator”, powstaje zespół mieszkaniowy Park Skandynawia projektu krakowskiej pracowni nsMoonStudio.
Piotr Nawara o Cricotece [FILM] Wykład Piotra Nawary na temat siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (proj. nsMoonStudio i Wizja). Prezentacja odbyła się w ramach otwartych obrad jury towarzyszących konkursowi Innowacje w Architekturze 2017.
Biurowiec High Five projektu nsMoonStudio Ruszyła budowa kompleksu pięciu budynków biurowych High Five, który powstanie tuż przy Dworcu Głównym w Krakowie. Pierwszy etap zostanie oddany do użytku pod koniec 2017 roku.
Biurowiec Alma Tower w Krakowie Budynek to kolejny po Cricotece wspólny projekt pracowni WIZJA oraz nsMoonStudio. W jego architekturze wyraźnie widać połączenie konsekwencji doświadczonego architekta, niezbędnej choćby do uzyskania najwyższych certyfikatów energetycznych, ze spontanicznością młodych projektantów – pisze Antoni Domicz.
Nowa siedziba Cricoteki w Krakowie Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka to nie tylko obiekt stricte architektoniczny, ale również dzieło rzeźbiarskie, w którym możemy odczytywać wiele znaczeń. Powstał budynek wybitny, konsekwentny i stylistycznie jednorodny, spójny z osobowością artysty, któremu jest poświęcony