Architektura MuratorStudenci1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne

1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne

Kielecki odział SARP, Politechnika Świętokrzyska oraz Instytut Designu w Kielcach zapraszają do udziału w kolejnej edycji warsztatów 1M3. Tym razem uczestnicy odkrywać będą potencjał wikliny. Rejestracja tylko do 1 maja!

1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne

Pierwsza edycja warsztatów 1M3 odbyła się w 2015 roku z inicjatywy studentów Politechniki Świętokrzyskiej oraz kieleckiego oddziału SARP. Głównym celem przedsięwzięcia jest zapoznawanie studentów i absolwentów kierunków projektowych z właściwościami jednego, konkretnego materiału. Organizatorzy co roku wybierają inny. Dotąd uczestnicy eksperymentowali już m.in. z betonem, cegłą czy drewnem, teraz przyszła kolej na wiklinę. Pod okiem świetnych tutorów będą projektować i samodzielnie budować instalacje z wykorzystaniem witek wierzbowych. Zostaną podzieleni na sześć pięcioosobowych grup. Po krótkim szkoleniu rozpoczną pięciodniową pracę nad własnymi koncepcjami.

Czwarta edycja warsztatów 1M3 odbędzie się w Kielcach w dniach 19-26 maja. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy do 1 maja wypełnić formularz oraz uiścić opłatę w wysokości 300 zł (w tej cenie wyżywienie, nocleg oraz niezbędne materiały). Organizatorami warsztatów są kielecki odział SARP, Politechnika Świętokrzyska oraz Instytut Designu w Kielcach. Patronat nad wydarzeniem objął miesięcznik „Architektura-murator”. Więcej informacji tu.

1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne