Architektura MuratorStudenciDrewno w Architekturze 2019 – ogólnopolski konkurs studencki

Drewno w Architekturze 2019 – ogólnopolski konkurs studencki

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza drugą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie przewidziano nagrody finansowe zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.

Drewno w Architekturze 2019 – ogólnopolski konkurs studencki

Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej z firmą Unibep oraz Danwood. Podlasie zawsze kojarzyło się z architekturą drewnianą, a oba wymienione powyżej przedsiębiorstwa, mające siedziby w Bielsku Podlaskim, są jednymi z największych w Europie producentów budynków mieszkalnych z drewna.

Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat na kierunku architektura. Powinny jedynie ukazywać walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. W konkursie przewidziano nagrody finansowe zarówno dla autorów, jak i promotorów. Ogólna pula nagród wynosi 30 tys. złotych.

Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie oraz znajdą się w pokonkursowej publikacji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 października. Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.drewnowarchitekturze.pl.

Innowacyjna architektura drewniana Budownictwo drewniane to być może ekologiczna architektura przyszłości, alternatywa dla technologii żelbetowej. Dobrze przemyślana konstrukcja z tego materiału daje szansę przeprowadzenia w prosty sposób przebudowy, modernizacji lub rozbiórki. Ma też niewielki ślad węglowy. Nowe możliwości zastosowania drewna w architekturze przedstawiają architekci z warszawskiej pracowni APA Wojciechowski, którzy zaprojektowali niedawno dwa biurowce z jego wykorzystaniem.
Zalety wykorzystania drewna w architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zalety wykorzystania drewna w architekturze”. Na przykładzie konkretnych realizacji brytyjski specjalista Neil Summers omawia walory ekologiczne i potencjał budowlany twardego drewna.