Architektura MuratorStudenciKasa przy Zamku w Czersku

Kasa przy Zamku w Czersku

Prezentujemy wyniki zamkniętego konkursu dla studentów pierwszego roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, który uczelnia przeprowadziła we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii.

Kasa przy zamku w Czersku

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z Ośrodkiem Kultury z siedzibą na Zamku w Czersku przeprowadził konkurs na zaprojektowanie kasy w zespole Zamku w Czersku. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć obiekt, w którym sprzedawałoby się bilety, książki i pamiątki tematyczne, a także znalazłoby się w nim mini-mieszkanie dla kasjera (w dzień) i dla pracownika ochrony (w nocy). Projekty musiały pasować do otaczającej przestrzeni, nie dominować na tle zamku, mieć czytelny wyraz architektoniczny i rozpoznawalną formę. Konkurs miał charakter zamknięty i przeznaczony był dla studentów drugiego semestru studiów inżynierskich. Studenci pracowali w 113 dwuosobowych zespołach w ramach zajęć z kursu Projektowanie Wstępne. W sumie w konkursie wzięło udział 175 studentów. Sąd konkursowy w składzie: Marek Świerszczyński (przewodniczący Sądu Konkursowego, WAPW), Jolanta Masny (przedstawicielka Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii), Witold Szymanik (przedstawiciel firmy WSC Grafisoft Center Poland), Aleksander Chylak (WA PW), Dariusz Falana (Dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii), przyznał nagrody: I miejsce dla pracy nr 109011 (Marta Zuzga , Bartek Łysikowski), II miejsce dla pracy nr 000002 ( Maciej Baran , Wiktor Śmieja ), III miejsce dla pracy nr 517187 (Gabriela Chechłacz, Karolina Kruszewska). Dodatkowo mięsięcznik "A-m" przyznał wyróżnienie honorowe pracy nr 678910 (Jan Dąbrowski).

Kasa przy zamku w Czersku
I Nagroda. Autorzy: Marta Zuzga, Bartek Łysikowski

I Nagroda
Autorzy: Marta Zuzga, Bartek Łysikowski
Opinia jury:
Nagrode przyznano za prawidłowe wpisanie obiektu wkrajobraz, za zastosowanie drewna, za skromnosc rozwiazan, za stworzenie platformy widokowej, za własciwy stosunek do drogi, za funkcjonalnosc rozwiazan architektonicznych.

Kasa przy zamku w Czersku
II Nagroda. Autorzy: Maciej Baran, Wiktor Śmieja

II Nagroda
Autorzy: Maciej Baran, Wiktor Śmieja
Opinia jury: Projekt doceniono za interesujace wpisanie obiektu w krajobraz, za prawidłowy stosunek do drogi dojazdowej do Zamku, za własciwe kształtowanie formy i funkcji obiektu, za rozwiazania materiałowe.

Kasa przy zamku w Czersku
III Nagroda. Autorzy: Gabriela Chechłacz, Karolina Kruszewska

III Nagroda
Autorzy: Gabriela Chechłacz, Karolina Kruszewska
Opinia jury: Nagrodę przyznano za prawidłowe wpisanie obiektu w krajobraz, za interesującą kompozycję drewnianych kolumn, stanowiących konstrukcję obiektu, kontynuowanych dalej w drodze do Zamku, za operowanie małą architekturą, za właściwy stosunek do drogi dojazdowej do Zamku.

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Obiekty Niemożliwe: spotkanie z Przemem Łukasikiem i Zumtobel Group w Warszawie Przemo Łukasik w wykładzie opowiedział o kulisach projektu i związku z opracowywanym miejscem – dawną elektrociepłownią Szombierki. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na Szombierki w najbliższej okolicy i zaapelowanie o ochronę dziedzictwa poprzemysłowego Bytomia.
Nagroda Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 2019 Już 21 marca wernisaż wystawy najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2018 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Podczas spotkania wręczona zostanie także Nagroda Dziekana im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski.
Remanenty Sławomira Gzella – wystawa Tylko do 2 listopada na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej można oglądać wystawę projektów profesora Sławomira Gzella. Ekspozycja „Remanent. Nostalgia magazynów” przybliża wciąż mało znany dorobek twórczy tego wybitnego badacza, teoretyka, autora wielu prac z dziedziny urbanistyki i planowania przestrzennego.
Przedproże kina Iluzjon – wyniki konkursu Konkurs miał charakter zamknięty i przeznaczony był dla studentów drugiego semestru studiów inżynierskich WA PW. Uczestnicy mieli za zadanie zaaranżować przestrzeń wokół kina Iluzjon, spełniającą między innymi funkcję informacyjną (repertuar i historia miejsca) i rekreacyjną. Pracowali w dwuosobowych zespołach w ramach zajęć z kursu Projektowanie wstępne.
PRIX SARP FR dla projektu Młodzieżowego Centrum Muzyki Współczesnej Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji przyznało nagrody dla najlepszych prac dyplomowych inżynierskich za 2015 rok. PRIX SARP FR otrzymał Piotr Zbierajewski za projekt Młodzieżowego Centrum Muzyki Współczesnej.