Architektura MuratorStudenciKonkurs eVolo 2017 – prezentacja zwycięskiego projektu studentów z WA PŚl

Konkurs eVolo 2017 – prezentacja zwycięskiego projektu studentów z WA PŚl

EVolo Skyscraper Competition organizowany przez magazyn eVolo to odbywający się od 2006 roku konkurs, w którym nagradzane są wizjonerskie koncepcje budynków wysokich, wyróżniające się innowacyjnym zastosowaniem technologii, materiałów, a także programem, estetyką, organizacją przestrzenną. W tym roku zwyciężyli w nim studenci Politechniki Śląskiej Mateusz Frankowski i Paweł Lipiński, których projekt publikujemy.

Konkurs eVolo 2017
Wizualizacja budynku. Il. Mateusz Frankowski, Paweł Lipiński.

EVolo Skyscraper Competition organizowany przez magazyn eVolo to odbywający się od 2006 roku konkurs, w którym nagradzane są wizjonerskie koncepcje budynków wysokich, wyróżniające się innowacyjnym zastosowaniem technologii, materiałów, a także programem, estetyką, organizacją przestrzenną. Doceniane są te projekty, które zmieniają spojrzenie na architekturę wysoką oraz jej związki z otoczeniem. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 444 prac.

(RED.)

I NAGRODA AUTORZY: Mateusz Frankowski, Paweł Lipiński

UCZELNIA: Politechnika Śląska, Wydział Architektury, I Rok studiów magisterskich

OPIS AUTORSKI (fragment): Prawie połowa ludności mieszkającej w Afryce Centralnej żyje poniżej granicy ubóstwa. Zielona rewolucja, która przyniosła światu nowe nawozy, nowe metody nawadniania i bardziej efektywne odmiany roślin podwajając w ten sposób światową produkcję żywności nigdy nie rozkwitła w Afryce. Celem projektu było zainicjowanie zielonej rewolucji w najbiedniejszych rejonach świata. Ucząc ubogich rolników efektywnych technik uprawy, dostarczając im nowoczesne nawozy i nasiona dajemy im możliwość produkowania niemal tyle żywności na hektar co nowoczesne farmy. Mashambas jest mobilnym i modułowym centrum edukacyjnym. Budynek dostarcza lokalnej społeczności teoretyczną i praktyczną wiedzę o uprawie ziemi, tanie nawozy i podstawowe narzędzia rolnicze. Drugą funkcją jest znajdujące się na parterze targowisko, które maksymalizuje zyski rolników z ich zbiorów. Struktura rośnie tak długo jak zwiększa się liczba uczestników, gdy lokalna społeczność stanie się samowystarczalna, zostaje on przeniesiony w kolejne miejsce z podobnymi problemami. Po budynku zostanie jedynie parter, który będzie pełnił funkcję lokalnego centrum. Struktura wykonana jest z prostych modularnych elementów, łatwo ją złożyć, rozłożyć i transportować. Moduły stawiane jeden na drugim tworzą wieżowiec, jest to forma, która zabiera lokalnej społeczności najmniejszą możliwą ilość terenu.

Konkurs eVolo 2019 – prezentacja nagrodzonego projektu polskich studentów W międzynarodowym konkursie na najbardziej innowacyjne projekty drapaczy chmur w tym roku po raz kolejny nagrodzono Polaków. Koncepcja oczyszczającego powietrze wieżowca Airscraper autorstwa Klaudii Gołaszewskiej i Marka Grodzickiego zdobyła II miejsce.
Konkurs eVolo 2019 – Polacy po raz kolejny z nagrodą w eVolo Skyscraper competition Klaudia Gołaszewska i Marek Grodzicki z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej zdobyli drugie miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu eVolo, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne projekty drapaczy chmur. Wyróżnienia dla studentów Politechniki Wrocławskiej i Śląskiej!
eVolo Skyscraper 2019 – rusza kolejna edycja konkursu na wieżowiec przyszłości! Ogłoszono czternastą edycję eVolo Skyscraper Competition na najbardziej innowacyjny drapacz chmur. Do udziału zaproszeni są wszyscy entuzjaści projektowania: architekci, studenci, artyści i inżynierowie.
Konkurs eVolo 2018 – prezentacja zwycięskiego projektu polskich studentów W międzynarodowym konkursie na najbardziej innowacyjne projekty drapaczy chmur w tym roku po raz kolejny zwyciężyli Polacy. Koncepcja składanego wieżowca Skyshelter.zip autorstwa Damiana Granosika, Jakuba Kulisy i Piotra Pańczyka pokonała ponad 500 prac z całego świata.
Polacy po raz kolejny zwycięzcami eVolo Skyscraper competition Damian Granosik, Jakub Kulisa, Piotr Pańczyk zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu eVolo, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne projekty drapaczy chmur.
EVolo Skyscraper 2018 - szansa na zaprojektowanie najlepszego drapacza chmur Została ogłoszona kolejna, trzynasta już edycja konkursu na najbardziej innowacyjny wieżowiec, organizowanego przez magazyn Evolo. Do udziału zaproszeni są wszyscy entuzjaści projektowania: architekci, studenci, artyści i inżynierowie.