Architektura MuratorStudenciPolscy studenci z nagrodą w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli

Polscy studenci z nagrodą w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli

Polski zespół w składzie Bartosz Matuszek, Ewelina Bugajewicz, Karolina Wasilewska, Paulina Sawczuk otrzymał The Big Picture Award w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli w łotewskim mieście Kieś.

Polscy studenci z nagrodą w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli

Międzynarodowy konkurs Mango Vinyl Hub to inicjatywa platformy BEE Breeders Architecture Competition Organisers. Przedmiotem konkursu była adaptacja dawnej fabryki folii aluminiowej w mieście Kieś na Łotwie na potrzeby wielofunkcyjnego centrum kulturalnego powiązanego z miejscem produkcji płyt winylowych. Zadaniem uczestników było stworzenie koncepcji funkcjonalno – przestrzennej obejmującej fabrykę winyli, sklepy, kawiarnię, przestrzeń wystawienniczą oraz przestrzeń co-workingową.

Nagrodę za najlepszy masterplan – The Big Picture Award – przyznano zespołowi, w którego skład weszła czwórka studentów Politechniki Białostockiej: Bartosz Matuszek, Ewelina Bugajewicz, Karolina Wasilewska i Paulina Sawczuk.

Istotą projektu było nawiązanie do muzyki popularnej, stąd łączniki o formie nawiązującej do kasków noszonych przez zespół Daft Punk czy posadzka odnosząca się do teledysków Króla Popu. Wykorzystaliśmy także formę winylowej płyty, jako inspiracja na elewacji, charakterystyczne żyletki – wyjaśniają projektanci.

Ważnym aspektem projektu jest mobilność - składane dachy nad wewnętrznym dziedzińcem chronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a membranowa struktura zapobiega nadmiernemu nasłonecznieniu.

Nasz projekt został doceniony za całościowe rozwiązanie zespołu obiektów w skali urbanistycznej. Stworzone przez nas rozwiązania będą brane pod uwagę przy realizacji – dodają autorzy nagrodzonej pracy.

W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymał zespół w składzie Katarzyna Wankiewicz i Agnieszka Szymańska z Politechniki Poznańskiej.

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Pracownia BDR Architekci zwyciężyła w konkursie na projekt muzeum poświęconego Witoldowi Pileckiemu, które planowane jest w Ostrowi Mazowieckiej.
Czesław Bielecki zaprojektuje Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Obiekt powstanie według koncepcji pracowni Czesława Bieleckiego - jedynej, która wpłynęła na konkurs.
Tak będzie wyglądać nowa ekspozycja w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Pierwszą nagrodę przyznano koncepcji opracowanej przez biuro ART FM Sp. z o.o.
Polacy zwycięzcami międzynarodowego konkursu "Wedding Oasis" Praca "Under the Cloud" zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na projekt przestrzeni przeznaczonej dla ceremonii zaślubin, na terenie Castello di Rosciano we Włoszech. Jej autorami są Joanna Kuczkowska, Tomasz Sołtysiak i Joanna Gizelska z zespołu projektowego A2T.
Konkurs 120 Hours – prezentacja zwycięskiej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.
Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję Muzeum – Domu Rodziny Pileckich. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia BDR Architekci, która zaprojektowała elegancki pawilon o ponadczasowej formie, zintegrowany z istniejącym domem i tradycyjnie ukształtowanym ogrodem.