Architektura MuratorStudenciPolsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA SARP. Zobaczcie zwycięskie prace

Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA SARP. Zobaczcie zwycięskie prace

Czwarta edycja nagrody organizowanej wspólnie przez SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wyłoniła najlepsze studenckie projekty.

Tegoroczny finał nagrody odbył się w dniach 28 czerwca – 01 lipca br. w Berlinie. Część programu wydarzenia stanowiły warsztaty „Former Gaslamp Factory (Julius Pintsch AG, Berlin - Kreuzberg) - Activation, Re-use, Potentials!”. Celem tegorocznych warsztatów było rozwinięcie strategii rewitalizacyjnej dla obszaru wokół terenu dawnej fabryki lamp gazowych w Berlinie.

http://www.sarp.org.pl/pokaz/doroczna_polsko-niemiecka_nagroda_integracyjna_bda_%E2%80%93_sarp_2018,2582/
Zwycięska praca Jany Ring: Arrivare a Venezia. W poszukiwaniu wrodzonych cech charakterystycznych Wenecji. Propozycja mozliwego podejscia do miasta

Podczas części konkursowej, w której przedstawiono 18 prac, główna nagroda przypadła Janie Ring z Politechniki RWTH w Aachen za pracę Arrivare a Venezia. An inquiry about Venice‘s innate characteristics. A proposal on a possible approach towards the city. Projekt, który jury określiło jako pełne pokory podejście do tradycji i zarazem jej innowacyjnej kontynuacji, to propozycja mająca uratować miasto przed czarnym scenariuszem zniszczenia i wyludnienia.

pełnemu pokory podejściu do tradycji i zarazem jej innowacyjnej kontynuacji
Mikołaj Gomółka, Politechnika Warszawska - Postcity. Shrinking cities on an example of Bytom

Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia honorowe. Pierwsze z nich przypadło Mikołajowi Gomółce z Politechniki Warszawskiej, za pracę zatytułowaną Postcity. Shrinking cities on an example of Bytom, poetycko przedstawiając problem depopulacji miast. Drugie z nich powędrowało do Arthura Neznanowa z Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie, za pracę zatytułowaną War Memorial & Art Museum. Reuse concept for a World War 2 Flak-Tower in Vienna - koncepcję przekształcenia nieużywanej wieży lotniczej z okresu II wojny światowej w niecodzienną ekspozycję.

Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA SARP. Zobaczcie zwycięskie prace
Kevin Gross-Bollting - Grassi Future – Extension Grassi Museum Leipzig

Równorzędne wyróżnienia honorowe przyznano Tobiasowi Rabold z Uniwersytetu FH Münster za pracę zatytuowaną Genius Vacui. About emptiness, void and absence, oraz Kevinowi Gross-Bollting z Uniwerytetu TU Dortmund, twórcę projektu Grassi Future – Extension Grassi Museum Leipzig.

Jury przyznało także wzmiankę honorową Agacie Pierożyńskiej z Politechniki Wrocławskiej za projekt Urban Negative of the Schlesisches Museum fur bildende Kunste in Wrocław - przeznaczonego dla niewidomych obiektu, wchodzącego w dialog z historią miasta i znajdującego się niegdyś na tym miejscu muzeum.

Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA SARP. Zobaczcie zwycięskie prace
Agata Pierożyńska - Urban Negative of the Schlesisches Museum fur bildende Kunste in Wrocław
Tagi:
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.