Architektura MuratorStudenci

Projekty studenckie

Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Projekt Weroniki Piotrowskiej, Agnieszki Laski, Victori Gnot, Roksany Gleizner, Magdaleny Banasik powstał w ramach  konkursu  – Kaira Looro 2021 - Dom Kobiet. Wyzwaniem tegorocznej edycji było zaprojektowanie domu dla kobiet, który ma na celu promowanie równości płci jako kluczowego czynnika w rozwoju obszarów wiejskich.    
Projekt Liceum Przyrodniczego jest wynikiem pracy nad stworzeniem przestrzeni edukacyjnej, wspierającej rozwój uczniów oraz otwartej na otoczenie. Obiekt ma współpracować z sąsiadującym ogrodem botanicznym, wykorzystując jego zasoby w celach edukacyjnych.
Projekt skupia w sobie opracowanie wytycznych urbanistycznych i architektonicznych, dzięki którym będzie możliwe uporządkowanie przestrzenne Wdzydz. Szczegółowo rozwiązywana jest jedna z działek w centrum wsi, na której projektowane jest Centrum Minimalizmu jako implementacja filozofii minimalizmu.
Projekt plomby miejskiej zakłada uzupełnienie pierzei znajdującej się w jednej z najstarszych dzielnic Białegostoku. Decyzją do podjęcia tej formy architektonicznej była chęć stworzenia ciekawej przestrzeni publicznej, oraz uzupełnienie istniejącej pustki w zabudowie, które występują dość często w przestrzeni miasta.
Tematem pracy jest budynek o charakterze zakwaterowania turystycznego i rekreacyjnego, przeznaczony dla dwóch osób jako samotnia - obserwatorium w formie eko-etno kapsuły, zlokalizowany w środowisku naturalnym w otulinie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.
Pandemia koronawirusa pozwoliła spojrzeć na nasze mieszkania zupełnie pod innym kątem. Projekt Domu na Dębińskiej to próba stworzenia obiektu wielorodzinnego, który będzie spełniał funkcję „maszyny do mieszkania” wyklarowaną przez lockdowny.
Podlaski dom pasywny odpowiada na problemy klimatyczne XXI wieku oraz na problem zanikającej architektury drewnianej w regionie Podlaskim. Dom został zaprojektowany w technologii szkieletowo-drewnianej i spełnia wymogi certyfikacji domów pasywnych
Plomba wypełnia przestrzeń jednej z reprezentatywnych ulic Białegostoku. Program budynku przewiduje część usługową w parterze oraz przestrzenie biurowe na wyższych kondygnacjach. W projekcie zastosowano łamacze światła oraz zmieniającą się z biegiem czasu stal kortenowską.
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
O mnie: Studentka II roku na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Architektury, przedstawicielka studentów w Komisji Programowej dla kierunku Architektura oraz w Radzie Opiniodawczo-Doradczej. Zaangażowana w tworzenie wydarzeń dla studentów (m.in. Rajdy Wiosenne/Jesienne, Otrzęsiny, Bale) i kandydatów (Dni Otwarte Online)
Uczelnia: Politechnika Opolska
O mnie: Studentka II stopnia Architektury na Politechnice Opolskiej. W 2019 roku obroniła dyplom inżynierski z wyróżnieniem na PWSZ w Nysie. Interesuje się architekturą światła - tworzeniem iluminacji świetlnych i mappingów. Uczestniczka wydarzeń architektonicznych, warsztatów, szkoleń i konferencji. W życiu prywatnym interesuje się fotografią, grafiką oraz kulturą wschodnią
Uczelnia: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
O mnie: Student II roku Architektury na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jestem wizjonerem od zawsze. Marzyłem o stworzeniu niestworzonych rzeczy, już wiem, że architektura mi to umożliwi. Uważam, że dobra architektura tworzy się sama, jak natura. Ja jej tylko pomagam.
Uczelnia: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
O mnie: Jestem studentką I semestru Architektury na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Emocje uwalniam najchętniej w procesach twórczych takich jak malowanie lub szkicowanie. Jest to najodpowiedniejszy sposób uwalniania fantazji. Fascynuje mnie psychologia człowieka i przestrzeń.
Uczelnia: Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
O mnie: interesuje się zrównoważoną architekturą, nowinkami architektonicznym oraz architekturą w rozumieniu "produktu do sprzedaży" w kontekście postprodukcyjnym. Bierze aktywny udział w webinariach i szkoleniach. Uwielbia zgłębiać książki o tematyce architektonicznej oraz poszukiwać wypowiadanego w szerokim zakresie słowa „przestrzeń”.
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
O mnie: absolwentka studiów magisterskich na Akademii Sztuki w Szczecinie
Uczelnia: Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
O mnie: absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego-Wydział Zarządzania, roczny guest student Uniwersytetu w Szeged- Hungarian Language and Culture. W ramach ponad dziesięcioletniego doświadczenia zawodowego była częścią polskiego zespołu pracującego m.in. przy montażu żagli na elewacji Fundacji Louis Vuitton w Paryżu, czy przy montażu szklanego zadaszenia na dworcu Liège-Guillemins, projektantka wnętrz, ilustratorka
Uczelnia: Politechnika Śląska
O mnie: Przewodniczący Koła Naukowego LAB60+ skupiającego się na zagadnieniach projektowania uniwersalnego i dostępnego. Uczestnik projektów badawczych z cyklu PBL, warsztatów i eventów branżowych. Cenię sobie dobrą organizację oraz współprace w zespołach. Uwielbiam poznawać architekturę podczas podróży.
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
O mnie: Studentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej
Uczelnia: Politechnika Krakowska
O mnie: w 2022 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom inżynierski pt. „Motel Druim Uachdair, Szkocja”. Jest miłośniczką architektury współczesnego regionalizmu. W architekturze i urbanistyce skupia się na wymiarze psychologicznym i socjologicznym. W wolnych chwilach tworzy ceramikę i grafikę
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
O mnie: Studentka Architektury na Politechnice Wrocławskiej
Uczelnia: Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
O mnie: studentka II stopnia architektury i stypendystka rektora w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Bierze aktywny udział w szkoleniach i webinarach. Łączy życie zawodowe ze studiowaniem. Fascynuje się wykorzystaniem prefabrykatów betonowych w architekturze oraz architekturą zrównoważoną
Uczelnia: Politechnika Krakowska
O mnie: Stypendystka Rektora Politechniki Krakowskiej, uczestniczka wielu warsztatów i konferencji takich jak "Zielona Czytelnia" czy "Biennale Architektury 2019 w Krakowie". Już na pierwszym roku jej praca została wyróżniona w ramach wystawy "Rynek Krowoderski- wizje studenckie 2018/2019
Uczelnia: Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
O mnie: Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na kierunku zarządzanie projektami, oraz podyplomowe studia planowania przestrzennego na Politechnice Krakowskiej. Zawodowo związana z planowaniem przestrzennym. Obecnie studentka III roku architektury na PPUZ w Nowym Targu.
Uczelnia: Politechnika Bydgoska
O mnie: Studentka II stopnia architektury na Politechnice Bydgoskiej. Aktywna członkini kół naukowych, m.in. Komunikacja Wizualna, Architektura, Innowacje. Wyróżniona w konkursie za projekt ogrodu na dachu. Autorka artykułów i uczestniczka konferencji naukowych. Architekt nie tylko z tytułu, ale i zamiłowania
Uczelnia: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
O mnie: Pochodzę z Krakowa, jestem studentem IV roku architektury na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM. Mam wiele zainteresowań, a na ich czele znajduje się architektura. Tworzenie z szacunkiem do kontekstu, w połączeniu z czytelną ideą, okraszone naturalnymi materiałami – to sposób na architekturę, która mnie fascynuje, oraz którą na co dzień uczę się uprawiać
Uczelnia: Politechnika Warszawska
O mnie: Studentka pierwszego roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Na uczelni jest przedstawicielką swojego wydziału w Komisji Socjalnej i członkiem Wydziałowej Komisji Stypendialnej. Interesuje się fotografią analogową, podróżami i sportami zimowymi. Fanka słowa pisanego w różnorakiej formie.
Uczelnia: Politechnika Poznańska
O mnie: studentka III roku, uczestniczka wielu konferencji, kursów, warsztatów i wydarzeń architektonicznych. Posiada na swoim koncie liczne konkursy architektoniczne, m. in. „Arenę Krajobrazu”, konkurs urbanistyczny na pole golfowe w Koninie, a także tegoroczny „IOC IPC IAKS Architecture and Design Award for Students and Young Professionals 2021”. Członek koła naukowego Archi-czwartki
Uczelnia: Politechnika Świętokrzyska
O mnie: studentka IV roku studiów I stopnia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Architektura
Uczelnia: Uniwersytet Zielonogórski
O mnie: przedstawicielka studentów w Komisji Programowej dla kierunku Architektura, uczestniczka wydarzeń architektonicznych, konferencji, kursów, warsztatów oraz kół naukowych.
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
O mnie: studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuki w Szczecinie
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
O mnie: Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie
Uczelnia: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
O mnie: studentka IV roku architektury w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Stypendystka rektora za bardzo dobre wyniki w nauce. Jedna z przedstawicielek Samorządu Studenckiego.
KONKURS STUDENCKI ARCHITEKTURY-MURATOR
konkurs studencki