Architektura Murator Studenci Projekty Projekt wnętrza kawiarni filmowej

Projekt wnętrza kawiarni filmowej

Głównym założeniem projektu było stworzenie jasnego, ciekawego architektonicznie wnętrza kawiarni filmowej. Inspiracja planem filmowym ukazuje się we wszystkich etapach projektowania, od elementów konstrukcyjnych po dekoracje i oświetlenie.

Projekt wnętrza kawiarni filmowej
Plansza
Autor / autorzyKarolina Klentak
Nazwa uczelniPolitechnika Białostocka
WydziałArchitektury
Rok studiówIV
Opieka naukowa dr inż. arch. Anna Ciżewska-Czarnecka

Celem kawiarni filmowej jest pokazanie nowego, jasnego spojrzenia na architekturę inspirowaną filmem. Inspiracją do stworzenia wnętrza jest plan filmowy. W projekcie zastosowano wiele surowych materiałów, takich jak polerowany beton, deski z bielonego drewna, podwieszane sufity zrobione z metalowej siatki oraz stalowe pręty, służące do podziału przestrzeni, a także pełniące funkcję dekoracyjną.

Kolejnymi elementami wprowadzającymi filmową atmosferę do tego wnętrza są krzesła reżyserskie, będące jedną z najbardziej rozpoznawalnych części planu filmowego. Koncepcja wnętrza oparta jest na geometrycznych drewnianych podestach, które definiują przestrzeń.

Czarno-białe wnętrze rozjaśnia kolor żółty. Aby goście poczuli się jak na planie filmowym, zaprojektowane zostały lampy "industrialne". Na suficie nad barem zamocowany jest metalowy stelaż z reflektorami, przywodzący na myśl oświetlenie sceniczne. Podczas tworzenia wnętrza, jedną z inspiracji była sztuka uliczna, a w szczególności technika szablonów stosowana przez Banksy’ego.

Autor:Karolina Klentak Nazwa uczelni:Politechnika Białostocka Rok studiów:IV