Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckie Architektura dla wszystkich. Warsztaty projektowe dla studentów architektury zorganizowane przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Architektura dla wszystkich. Warsztaty projektowe dla studentów architektury zorganizowane przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w piątej edycji Architecture for all, warsztatów projektowych przygotowujących architektów do projektowania z myślą o osobach niepełnosprawnych. Pojęcie niepełnosprawności rozumiane jest szeroko i dotyczy zarówno osób niewidomych czy niesprawnych ruchowo, jak kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych

W warsztatach uczestniczyć będzie 80 studentów wydziałów architektury z polskich i zagranicznych uczelni; oprócz tutorów w zajęciach wezmą udział także osoby niepełnosprawne, zwracając uwagę na problemy, z którymi się stykają. Sami uczestnicy warsztatów podejmą próbę spojrzenia na miasto z perspektywy osoby niepełnosprawnej ruchowo. Przemierzając miasto na wózku inwalidzkim, zwrócą uwagę na niezauważane dotąd przeszkody i spróbują się samodzielnie z nimi zmierzyć. Głównym organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Humanizacja Środowiska Miejskiego (HŚM) prowadzące działalność przy Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Tygodniowe warsztaty obejmują między innymi akcję miejską, konferencję, panele dyskusyjne, wykłady i prace projektowe, a także spotkania integracyjne. Całodniowe zajęcia odbywać się będą od 5 do 11 lipca.

Rekrutacja na warsztaty projektowe Architecture for all V
Wybór uczestników warsztatów odbywa się na podstawie przesłanego zgłoszenia – portfolio. Zgłoszenia z załącznikami o wielkości nie przekraczającej 5 MB, przesyłać należy na adres: arch.for.all5@gmail.com

Terminy – warsztaty architektoniczne Architektura dla wszystkich
2 czerwca 2013 – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń
17 czerwca 2013 – termin wpłat
5-12 lipca 2013 – warsztaty

Opłata rejestracyjna
90 zł- studenci Politechniki Wrocławskiej (udział w warsztatach, konferencji, Akcji Miejskiej, materiały konferencyjne, posiłki podczas warsztatów, przerwy kawowe)
190 PLN - studenci z innych uczelni (7 noclegów: 5-12 lipca, udział w warsztatach, konferencji, Akcji Miejskiej, materiały konferencyjne, posiłki podczas warsztatów, przerwy kawowe)
50 PLN - udział w Konferencji z materiałami konferencyjnymi dla osób spoza Politechniki Wrocławskiej.

Dane do przelewu
BZ WBK 68 1090 2402 0000 0006 1009 8719
Fundacja MANUS
Wyb. Wyspiańskiego 23-25/4.34
50-370 Wrocław
Tytuł przelewu: "warsztaty Architektura dla Wszystkich, Imię Nazwisko"


Warsztaty projektowe Architektura dla wszystkich
Warsztaty projektowe Architektura dla wszystkich. Lipiec 2013, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
OSSA Gdynia 2022: Zanikanie Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.
MEDS Silesia Revival dopiero za rok Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.
Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.