Dni Architektury Maxa Berga

Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o architekturze, urbanistyce i dziele Maxa Berga poprzez warsztaty, grę miejską i wykłady. Punktem kulminacyjnym będzie akcja „Zbuduj z nami miasto!”, w ramach której na mapie o powierzchni ponad 2000 m2, mieszkańcy sami stworzą miasto spełniające ich potrzeby.

Dni Architektury Maksa Berga

Dni Architektury Maksa Berga to szereg wydarzeń: warsztaty dla młodzieży i seniorów w ramach Laboratorium Architektury Maksa Berga, gra miejska „Przepis na miasto”, wielka akcja konstrukcyjno-plastyczna „Zbuduj z nami miasto!”, spotkania z architektami i projektantami, spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskiego modernizmu oraz konkursy dla szkół.

Kulminacyjnym momentem obchodów Dni Architektury Maksa Berga będzie zaplanowana na 4 czerwca akcja „Zbuduj z nami miasto!”. Na mapie o powierzchni ponad 2000 m2, pod monumentalną kopułą Hali Stulecia, mieszkańcy sami stworzą miasto spełniające ich potrzeby. Akcja będzie miała charakter jednodniowej gry opartej na scenariuszu. Każdy z uczestników otrzyma mapę miasta podzielonego na dzielnice według idei Maksa Berga, następnie wylosuje jedną z dzielnic, w której budować będzie obiekty według własnego projektu. Po zatwierdzeniu projektu przez Szkołę Projektową prowadzoną przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, uczestnicy będą mogli zgłosić się do Miejskiego Magazynu Materiałów Budowalnych, który wydawać będzie kartony, farby i inne materiały plastyczne.

Akcji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń towarzyszących: mini-wykłady prowadzone przez architektów i deweloperów, gra miejska „Przepis na miasto” oraz koncert na żywo w wykonaniu zespołu Małe Instrumenty.

Więcej informacji:

www.max-berg.pl

Dni Architektury Maxa Berga
Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Tagi:
Centrum sportowe we Wrocławiu Zespół sal gimnastycznych przy szkole we Wrocławiu to minimalistyczny prostopadłościan, którego forma jest całkowicie podporządkowana funkcji – o nowej realizacji pracowni arch_it Piotr Zybura pisze Jerzy S. Majewski.
Akademik BaseCamp we Wrocławiu W projekcie kluczowe było uwzględnienie w reprezentacyjnym kwartale miasta architektury tła, budynków poprzemysłowych sprzed ponad stu lat – o projekcie Grupy 5 Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Apartamentowiec Odrzańska we Wrocławiu Fasada wpisuje się w rytm szczytów sąsiednich kamienic i jest nieomal niematerialna, jak generowane cyfrowo obrazy wyświetlane w komputerze – o projekcie pracowni ARCHE i greenGO pisze Jerzy S. Majewski.
Apartamentowiec Studio Plac Dominikański we Wrocławiu Zakończyła się realizacja siedmiopiętrowego apartamentowca Studio Plac Dominikański we Wrocławiu. Budynek dla TOSCOM Development zaprojektowało pracownia Dziewoński, Łukaszewicz Architekci.
Cafe Berg we Wrocławiu Ten mały punkt na mapie Wrocławia jest przykładem rewitalizacji, w której oryginalna konstrukcja i współczesne materiały wspaniale się uzupełniają – o projekcie grupy 33_03 pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Budynek Braniborska 44 we Wrocławiu W trakcie projektowania budynku Braniborska 44 zgrabnie posłużono się metodą kształtowania jego elewacji poprzez negatyw i pozytyw. O nowej realizacji pracowni Arch_it pisze Anna Miśniakiewicz.