Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieEcho - warsztaty OSSA w Bydgoszczy

Echo - warsztaty OSSA w Bydgoszczy

XIX edycja warsztatów OSSA odbędzie się w dniach 18-25 października 2015 roku w Bydgoszczy. Studenci kierunków projektowych, będą analizować przestrzeń publiczną Bydgoszczy pod okiem uznanych architektów, projektantów i aktywistów miejskich. Tematem przewodnim bydgOSSY będzie ECHO.

OSSA 2015

Bydgoszcz to miasto o bogatych tradycjach muzycznych. Oprócz Opery Novej, Filharmonii Pomorskiej, jest tu również Dzielnica Muzyczna - obszar, na którym skupione są instytucje kulturalne oraz szkoły i uczelnie muzyczne. Temat przewodni warsztatów - ECHO - nawiązuje do dyskusji nad rolą dźwięku w przestrzeni oraz miejscu zamieszkania. Udział w wydarzeniu potwierdzili hiszpański architekt Fernando Menis oraz estońscy architekci Maarja Kask i Ralf Lookez z pracowni SALTO Architects. Gościem spcjalnym bydgOSSY będzie belgijski akustyk Eckhard Kahle, który pracował m.in. przy takich projektach jak The Guthrie Theatre w Minneapolis (proj. Jean Nouvel), The Pierpont Morgan Library w Nowym Jorku (proj. Renzo Piano) czy Leicester Theatre and Performing Arts Centre (proj. Rafael Vinoly).

Chęć udziału w warsztatach mogą zgłaszać studenci kierunków projektowych (architektura i urbanistyka, architektura wnętrz, architektura krajobrazu, wzornictwo) oraz absolwenci (do pierwszego roku po ukończeniu studiów). Wybór uczestników odbywa się na podstawie wstępniaka, odpowiadającego w dowolnej formie na temat PUNKT WIDZENIA. Termin nadsyłania wstępniaków upływa 30 września 2015. Szczegóły dostępne na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu BYDG OSSA 2015 na facebooku.

Tagi:
OSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.
OSSA Warszawa 2019 Trwa rekrutacja na letnią edycję Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury. Zgłoszenia tylko do 16 czerwca!
O tegorocznej OSSIE Piotr Sokołowski – start już 13 października! Tegoroczna OSSA to kolejna szansa, by w dobie kryzysu miejskości jeszcze raz zmierzyć się z największym wyzwaniem architektury – miastem właśnie. To okazja do prowokowania zmian nie przy pomocy opasłych masterplanów czy długofalowych strategii, ale niewielkich ingerencji, dostosowanych skalą i zasięgiem do warsztatowych możliwości – zachęca do udziału Piotr Sokołowski, jeden z organizatorów, student IV roku Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.
OSSA 2018. Warsztaty w Łodzi pod hasłem Widzenie Jeszcze do 16 września można zgłaszać się do udziału w XXII edycji Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury (OSSA). Wśród tegorocznych tutorów Maciej Miłobędzki z JEMS, Filippo Fanciotti, Gloria Castellini i Boris Hamzeian z False Mirror, Monika Arczyńska i Łukasz Pancewicz z A2P2, Maciej Siuda oraz Jakub Włodarczyk i Aleksander Wadas z Bjarke Ingels Group.
OSSA 2017 – wydarzenia towarzyszące Tegoroczna, XXI już edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury OSSA po raz kolejny odbywa się we Wrocławiu, tym razem pod hasłem Wielkie Piękno. Warsztatom studenckim towarzyszą wydarzenia otwarte dla publiczności, w tym wykład hiszpańskiego architekta Alberto Campo Baezy i debata na temat piękna w architekturze.
Warsztaty OSSA w Zakopanem 2016 Hasło wydarzenia RÓWNO_REGLE w opozycji, razem, ale obok miało na celu zwrócenie uwagi uczestników na różnego typu skrajności pojawiające się w przestrzeni Zakopanego. Próbowano odnaleźć relacje pomiędzy góralskim regionalizmem i tradycją a kiczem, coraz mocniej wrastającym w wizerunek miasta – warsztaty opisuje ich współorganizatorka Emilia Marcinowska.