Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieKONTRA, czyli letnia OSSA w Krakowie

KONTRA, czyli letnia OSSA w Krakowie

W dniach 12-19 lipca w Krakowie odbędzie się tegoroczna odsłona warsztatów OSSA. Celem spotkania będzie pokazanie różnorodnych form przeciwstawiania się istniejącemu porządkowi. Termin przesyłania tzw. wstępniaka upływa 19 czerwca.

Ossa Kraków, Kontra

Temat KONTRA odnosi się do wielu aspektów mających wpływ na architekturę i urbanistykę miast. Począwszy od inspiracji historyczną  zmianą stylów i odrzucaniem dorobku poprzednich pokoleń, a także przejawami walki o jakość przestrzeni w czasach modernizmu, poprzez kwestie społeczne (buntujących się i poszukujących na własną rękę rozwiązań problemów mieszkańców lub aktywistów miejskich), aż po technologiczne i ekologiczne możliwości zmiany stanu istniejącego, wizjonerskie idee miast przyszłości, a także sprzeciw jaki one budzą.

Opracowując konkretne przykłady, miejsca lub strategie buntu zaobserwowane w mieście, organizatorzy chcą zachęcić uczestników do oceny tego zjawiska, próby zrozumienia, wyjaśnienia, zażegnania istniejących konfliktów lub rozwinięcia ich w kierunku pozytywnej zmiany w przestrzeni. Oczekiwane są odważne, "buntownicze" koncepcje, mające na celu ulepszenie miasta (Krakowa). W wyniku warsztatów mogą powstać opracowania teoretyczne i projekty, krytyczne instalacje, projekty mebli miejskich, propozycje zmian w organizacji przestrzeni (i ruchu) lub działania performatywne, skupiające na proteście i tymczasowych akcjach.

Zasady przygotowania wstępniaka:

- forma wstepniaka jest dowolna, organizatorzy zachęcają do nieograniczonej kreatywności!

- pracę mogą przesłać wszyscy studenci architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu i innych kierunków pokrewnych z uczelni polskich i zagranicznych, jak i absolwenci powyższych kierunków, którzy obronili dyplom nie wcześniej niż rok przed warsztatami

- każdy może przesłać tylko jedną pracę

- niedopuszczalne są prace grupowe, każdy wstępniak musi być wykonany samodzielnie

- wstępniaki NIE MOGĄ być podpisane; każda praca powinna być opatrzona dowolnie wybranym 6-cyfrowym kodem; podpisane wstępniaki będą dyskwalifikowane!

- do każdej pracy musi być dołączony wypełniony formularz zgłoszeniowy, który zostanie udostępniony wkrótce.

Termin przesyłania prac upływa 19.06.2015

Adres e-mail: wstepniak.ossakrakow2015@gmail.com
Adres: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Krakowie, Pl. Szczepański 6, 31-011, Kraków

Kontakt: ossa.krakow2015@gmail.com, profil na facebooku: www.facebook.com/ossa.krk.

Tagi:
Pogotowie Portfolio: bezpłatne konsultacje on-line Warszawski oddział SARP i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają na drugą edycję „Pogotowia Portfolio”. Architektoniczno-graficzne konsultacje odbędą się on-line z udziałem przedstawicieli takich pracowni jak Kuryłowicz & Associates, JEMS, APA Wojciechowski, 22Architekci, WXCA i Projekt Praga.
Workcamp w Łodzi: studentki i studenci remontują dla dzieci W tegorocznej edycji wolontariusze z łódzkiego oddziału KMK PZITB odnawiają Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin
Mieszkamy na wodzie – wystawa studentów Politechniki Wrocławskiej W galerii Dizajn BWA Wrocław można oglądać różne koncepcje pływających domów, które podczas zajęć z projektowania architektonicznego przygotowali studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Parawanowiec. Architektura dla polskiego plażowicza Projekt stypendystek Fundacji im. Stefana Kuryłowicza został zaprezentowany na tegorocznych Gdynia Design Days.
Urban Summer School - Lublin, Warszawa, Szumin W dniach 26.08.2018 – 8.09.2018 Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na letnie warsztaty, poświęcone realizacjom Oskara i Zofii Hansenów. Zgłoszenia można przesyłać do 7 maja.
Projekty studenckie – SARP Wrocław Dyplom Roku 2018 Prezentujemy wyniki konkursu SARP Wrocław Dyplom Roku 2018 dla absolwentów WA PWr, który organizuje wrocławski oddział SARP we współpracy z Politechniką Wrocławską.