Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieMieszkamy na wodzie – wystawa studentów Politechniki Wrocławskiej

Mieszkamy na wodzie – wystawa studentów Politechniki Wrocławskiej

W galerii Dizajn BWA Wrocław można oglądać różne koncepcje pływających domów, które podczas zajęć z projektowania architektonicznego przygotowali studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Mieszkamy na wodzie – wystawa studentów Politechniki Wrocławskiej
Mieszkamy na wodzie, fragment wystawy studentów WA PWr w galerii Dizajn BWA Wrocław; fot. Alicja Kielan
Żyjnia – miejskie sanatorium w galerii Dizajn BWA Wrocław projektu Buck.Studio Już 4 maja otwarcie Żyjni – dostępnego dla wszystkich miejskiego sanatorium, które w zamyśle autorów przywoływać ma atmosferą dolnośląskich uzdrowisk i pałaców zdrojowych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy podsumowującej działalność projektową Dominiki i Pawła Bucków z Buck.Studio.
Koszty architektury Jakie koszty ponosimy w związku z powstawaniem i funkcjonowaniem architektury? Wystawa w galerii Studio BWA we Wrocławiu pokazuje mierzalną i symboliczną cenę budynków, na przykładzie trzech ważnych dla Katowic i Wrocławia realizacji.
Jakub Szczęsny. Wystawa monograficzna w Galerii Dizajn BWA Wrocław Wystawa Działania na terenie zaludnionym przypomina najważniejsze z dotychczasowych projektów Jakuba Szczęsnego, od Synchronizacji po Ermitaż – Dom Kereta, znany także jako „najwęższy dom świata”