Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieNext Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne

Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne

Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Next Wave Habitat, które odbędą się 2-5 listopada 2021 we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Keesa Christiaanse. Wydarzenie organizwowane jest przez Koło Naukowe Habitat Now z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne
Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne

Next Wave Habitat

 

Międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne
Data i miejsce: 2-5 listopada 2021 | Concordia Design | Wrocław
Organizatorzy: Koło Naukowe Habitat Now, Wydział Architektury, Politechnika Wrocławska
Gość specjalny: Prof. Keesa Christiaanse

Nadchodzi kolejna fala, fala zmian obecnego miasta! Mamy rok 2021. Nasze życie codzienne ulega gwałtownym przemianom. To, do czego byliśmy przyzwyczajeni odchodzi w przeszłość, pojawiają się elementy nowe, zaskakujące, często wzbudzające niepokój. Zmiany modelów zamieszkania, pracy, rekreacji, czy kontaktów społecznych muszą pociągać za sobą zmianę organizacji przestrzeni miast – zmianę na wielu płaszczyznach i w wielu skalach.

Stoimy dziś przed wyzwaniem, aby fala przeobrażeń nie była destrukcyjna, ale stała się dla naszych miast szansą na nową, bardziej przyjazną i zrównoważoną przestrzeń życia. Przestrzeń, które uwzględnia zmieniające się realia, a równocześnie spełnia najbardziej uniwersalne ludzkie potrzeby, pozwala budować wspólnotę i harmonię ze środowiskiem naturalnym i kulturowym.
Jeśli interesuje Cię podjęty przez nas temat, weź udział w naszym wydarzeniu – warsztatach projektowych z udziałem Prof. Keesa Christiaanse – światowej sławy urbanisty i architekta z międzynarodowej pracowni KCAP. Czekamy na Twoją twórczą energię, ciekawość i pomysłowość – stwórzmy razem wizję dzielnicy miejskiej przyszłości!

Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne
Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz oraz przesłać wstępniak.
Tematem jest WAVE, a forma i treść prac dowolna.
Prace wysyłać na: warsztaty.habitatnow@gmail.com
Czas na zapisy i przesyłanie wstępniaków do 24 października!


Link do formularza rekrutacyjnego:
https://forms.gle/vTyeExCVKH3geYzo9

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1000769557388049/?active_tab=about


Dom Kobiet w Senegalu Projekt Weroniki Piotrowskiej, Agnieszki Laski, Victori Gnot, Roksany Gleizner, Magdaleny Banasik powstał w ramach  konkursu  – Kaira Looro 2021 - Dom Kobiet. Wyzwaniem tegorocznej edycji było zaprojektowanie domu dla kobiet, który ma na celu promowanie równości płci jako kluczowego czynnika w rozwoju obszarów wiejskich.    
Sun school we Wrocławiu Ideą projektu jest słońce, znane nam z dziecięcych rysunków. Duży środek i odchodzące od niego promienie. W każdym z nich znalazło się miejsce dla innej funkcji – administracji, bloku sportowego, oddziału dzieci młodszych. Z rozwinięcia prostego układu  powstało słońce napędzane słońcem, gospodarujące wodą deszczową i otoczone terenami zielonymi, osłoniętymi od wiatru.
Koncepcja szkoły podstawowej jako przykład obiektu, który buduje świadomość ekologiczną od najmłodszych lat Głównym założeniem naszego projektu było stworzenie obiektu proekologicznego o prostym układzie funkcjonalnym, który poprzez atrium otwiera się na sąsiednią działkę. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na budowanie świadomości ekologicznej w uczniach od najmłodszych lat.
Koło Naukowe InStructA na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej Koło Naukowe InStructA od kilkunastu lat realizuje i bada różnorodne instalacje tymczasowe. Zmieniają się ludzie, podejmowane tematy, ale zawsze dążymy do realizacji powstałych konceptów. Ostatnią z inicjatyw jest poszukiwanie struktur, które zapewniałyby tani i szybki montaż przy możliwości wielokrotnego wykorzystania i łatwego przechowywania tymczasowego obiektu.
Rekonstrukcja średniowiecznej Bramy Mikołajskiej II we Wrocławiu Celem projektu była rekonstrukcja nieistniejącej już średniowiecznej Bramy Mikołajskiej II wchodzącej w skład Fortyfikacji Miejskich Wrocławia. Rekonstrukcja w postaci cyfrowego modelu 3D obejmuje 3 główne fazy rozwoju bramy na przestrzeni wieków.
Projektowanie elementarne na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej Pierwszoroczni studenci projektowania są zwykle pogubieni, wędrują we mgle, poszukują. Zadaniem prowadzących nie jest narysowanie im mapy ani wskazanie jednoznacznej drogi. Naszym celem jest błądzenie razem z nimi, nawet jeśli mamy swoje utarte szlaki.