Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieOgólnopolskie spotkanie studentów architektury OSSA 2013 Wrocław

Ogólnopolskie spotkanie studentów architektury OSSA 2013 Wrocław

Ostatnie dni nadsyłania zgłoszeń na tegoroczne warsztaty OSSA. Ogólnopolskie spotkanie studentów architektury OSSA 2013 Wrocław rozpoczyna się już 20 października

OSSA 2013 Wrocław
OSSA 2013 Wrocław


Temat: Wymiar - elementy architektury budujące atmosferę miejsc. Nastrój w architekturze
Termin: 20-27.10.2013
Liczba miejsc: 100
Miejsce: audytorium Instytutu Chemii UWr
Info: ossa2013.wroclaw.pl
Tutorzy: Piotr Brzoza + Daniel Kiss, Osamu Okamura, Kato Hiroshi, Antoni Domicz, Mateusz Mastalski, Marlena i Marek Happach, Ewa Rudnicka, Magda Szwajcowska + Michał Majewski, Basis, Michał Dębek
Wykładowcy: Philippe Rahm, Simon Goddard (Gehl Architects), Zbigniew Maćków, Roman Rutkowski, Tomasz Głowacki, Hs99


Po siedmiu latach OSSA wraca do Wrocławia! XVII odsłona warsztatów zwraca uwagę na temat genius loci – ducha miejsca.  Hasło warsztatów - WYMIAR, dotyczyć będzie poszukiwań szeroko rozumianego czwartego wymiaru architektury - czynnika budującego atmosferę przestrzeni. Z założenia dwu- i trójwymiarowy przekaz narzędzi architektonicznych nie może go uwzględnić. Jest suchą treścią bez faktycznych emocji. Warsztaty pomogą nam zrozumieć, jak wywołać nastrój, który wpływa na zachowania użytkowników.
Wrocławska edycja OSSA będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy warsztaty zostaną przeprowadzone w trakcie Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Dzięki temu studenci będą mogli skorzystać z dodatkowych wykładów i prezentacji.

Miejscem pracy warsztatowej jest Audytorium Chemii UWr autorstwa Krystyny i Mariana Barskich – perła późnego wrocławskiego modernizmu, wpisana na listę zabytków. Choć dziś obiekt ten stoi nieużywany i nieco zapomniany, wciąż jest wyrazem nowatorskiego podejścia do projektowania. Dzięki warsztatom ma szansę zyskać nowe życie.
Na warsztaty może zgłosić się każdy student kierunku architektury i urbanistyki, architektury krajobrazu, architektury wnętrz itp. spośród polskich uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwenci, którzy zakończyli studia (obrona dyplomu maksymalnie rok przed datą rozpoczęcia warsztatów). Tradycyjnie uczestnicy warsztatów zostaną wybrani na podstawie konkursu prac zgłoszeniowych– „Wstępniaków”, które należy przesyłać do 6.10.2013. 

Do zobaczenia we Wrocławiu!
- organizatorzy OSSA 2013
Ogólnopolskie spotkanie studentów architektury OSSA 2013
Ogólnopolskie spotkanie studentów architektury OSSA 2013, 20 - 27 października 2013
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.