Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckiePodyplomowy kurs architektury i urbanistyki w Barcelonie

Podyplomowy kurs architektury i urbanistyki w Barcelonie

Fundacja Enrica Mirallesa oraz Kataloński Uniwersytet Politechniczny zapraszają do udziału w podyplomowym kursie architektury i urbanistyki w Barcelonie. W ciągu 10 tygodni uczestnicy stworzą projekt odnowy przedmieść Paryża. Wśród prowadzących Benedetta Tagliabue, wykłady wygłoszą Richard Rogers, Jean Nouvel i Salvador Rueda.

Fundacja Enrica Mirallesa oraz Kataloński Uniwersytet Politechniczny zapraszają do udziału w podyplomowym kursie poświęconym procesom miejskiej regeneracji. Celem szkolenia, opartego na praktyce oraz metodach nauczania Enrica Mirallesa oraz pracowni EMBT Miralles Tagliabue, będzie przybliżenie studentom zagadnień zintegrowanej urbanistyki (takiej, która uznaje współzależność systemów i społeczności miejskich, jak również czynników globalnych, takich jak klimat czy ekonomia). Zadaniem uczestników będzie stworzenie projektu odnowy przedmieść Paryża.

Miejska i społeczna odnowa. Spojrzenie na pracę Enrica Mirallesa
Studium przypadku: Grand Paris Clichy-Montfermeil 2017
Fundacja Enrica Mirallesa, Barcelona
Kataloński Uniwersytet Politechniczny (UPC) Barcelona,
Start: 8 października 2015, czas trwania: 10 tygodni

Prowadzący: Benedetta Tagliabue, Josep Maria Rovira, Igor Peraza, Salvador Gilabert, Santiago Cirugeda, Josep Ustrell, Elena Nedelcu, Joan Callis, Karl Unglaub, Makoto Fukuda, Carolina García.

Wykłady gościnne wygłoszą: Richard Rogers, Jean Nouvel, Salvador Rueda.

Koszt: 3.500 Euro

Miejsce: Fundació Enric Miralles Pass. de la Pau 10 (bis) 08002, Barcelona

Kontakt: e-mail: info@fundacioenricmiralles.com Tel: +34936241702

Polacy docenieni w międzynarodowym konkursie na projekt wertykalnego miasta Polscy studenci Natalia Tadla, Karolina Słomiany i Kamil Wróbel z Politechniki Śląskiej zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na projekt wertykalnego miasta.
25 lat Programu Tennessee Konferencję Współczesna praktyka i badania w pracach studentów zorganizowano w Krakowie z okazji trwającego już 25 lat programu wymiany studentów między uczelniami College of Architecture & Design University of Tennessee w Knoxville a Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej. Oprócz podsumowania dotychczasowej współpracy ustalono, że Program Tennessee zostanie rozbudowany o kolejne elementy.
OSSA Łódź 2018 – relacja z Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury Prezentujemy relację z warsztatów studenckich OSSA, które odbyły się w dniach 13-21 października 2018 roku w Łodzi pod hasłem Widzenie. Wydarzenie podsumowuje współorganizator – Filip Zamiatnin.
Inicjatywy WA Politechniki Wrocławskiej – relacje z warsztatów Technoledge i z kursu ProtoLAB Prezentujemy relację z kursu ProtoLAB na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, w ramach którego powstał pawilon Zbigniewa Herberta, oraz warsztatów Technoledge zorganizowanych we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Delft.
Urban Summer School - Lublin, Warszawa, Szumin W dniach 26.08.2018 – 8.09.2018 Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na letnie warsztaty, poświęcone realizacjom Oskara i Zofii Hansenów. Zgłoszenia można przesyłać do 7 maja.
Praktyka architektoniczna w Londynie Publikujemy relację Marka Grodzickiego, studenta Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, z praktyki w londyńskim oddziale pracowni Gensler oraz wywiad, jaki przeprowadził z jednym z dyrektorów biura – Łukaszem Płatkowskim.